Reklama

Kyocera Echo: unikátny dvojdisplejový android

Dominik Fúsek

Smartfón Echo od menej známeho výrobcu je skutočne unikátnym riešením. Tablety s dvomi displejmi sme tu už síce mali (Acer Iconia: väčšia a lepšia Toshiba Libretto?), Kyocera je však prvým mobilom tejto konštrukcie. Okrem jej dvoch 3,5“ displejov zaujme aj možnosť premeniť tento „zázrak“ na obyčajný mobil či mini tablet. Výrobca Echo nazýva aj herným zariadením, toto tvrdenie je ale trochu odvážne.

Kyocera Echo

Kyocera Echo hneď po predstavení vzbudila silné dojmy. Jedni ho ospevujú za jeho revolučné, predovšetkým konštrukčné riešenia, iní zatracujú kvôli netradičnému dizajnu. Trocha pravdy bude asi na oboch tvrdeniach. Echo je skutočne nevšedný prístroj s obrovským potenciálom, avšak na trhu to bude mať veľmi ťažké. Výrobca sa zrejme inšpiroval hernou konzolou Nintendo DS, po vzore ktorej má Echo dvojicu 3,5“ displejov. Tie sú samozrejme dotykové a ponúkajú tradičné rozlíšenie 800 x 480 bodov.

Kyocera Echo

Čo je ale zaujímavejšie, sú možnosti zmeniť tento dvojitý smartfón na iné zariadenie. Predovšetkým môžete jeden displej zasunúť a používať Echo ako obyčajný, priemerný mobil. Unikátnosť zariadenia sa však prejaví pri používaní oboch displejov – na každom z nich môže totiž bežať iná aplikácia, respektíve jej časť. Kompatibilné programy zatiaľ prakticky neexistujú, výrobca aspoň upravil sedem základných – okrem iného e-mailový klient, internetový prehliadač a prostredie správ. Napríklad môžete mať na celom dolnom displeji priestornú QWERTY klávesnicu, pričom na hornom vidíte text písanej správy.

Kyocera Echo

Echo poslúži aj ako tablet, pri používaní jednej aplikácie na oboch displejoch dostanete veľkorysú uhlopriečku 4,7 palca a rozlíšenie 960 x 800 bodov. Výrobca Echo nazýva „herným smartfónom“, avšak toto tvrdenie nie je úplne pravdivé. Je tu síce podobnosť s hernou konzolou Nintendo DS a dvojica dodávaných hier, optimalizovaných pre dva displeje (Sims 3, druhá neznáma), avšak hardvér zariadenia nie je vôbec špičkový. Ako procesor je použitý Qualcomm Snapdragon (1 GHz, GPU Adreno 200), ktorý sa v tieni dvojjadrových konkurentov pomaly stáva priemerom.

Kyocera Echo

OS Andoid 2.2 výrobca upravil na používanie dvoch displejov. Poteší 5 Mpx fotoaparát s bleskom a záznamom 720p videa, nechýba GPS a Wi-Fi. Kyocera spolu s americkým operátorom Sprint uvoľnili pre vývojárov špeciálny SDK balíček pre vývoj „dvojdisplejového“ softvéru. Práve záujem vývojárov rozhodne o úspechu či páde Echa, jeho potenciál je ale obrovský. Proti nemu však hovorí jeho jedinečnosť, ako aj neznámy výrobca. V súčasnosti najväčšie nádeje spočívajú na platforme PlayStation Suite (PlayStation Suite: hry z PS čoskoro aj na mobile!).

Kyocera Echo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.