Reklama

Kvarteto headsetov od Sony zdvihlo latku ešte vyššie

Drahomír Piok

Sony vypustilo na svet rovno štyri nové slúchadlá s mikrofónmi tzv. headsety. Svoje miesto určenia si nájdu pri on-line chatoch s priateľmi, VoIP alebo aj pri hraní počítačovýh hier na internete. Trojica slúchadiel DR-ZX103USB, DR-ZX102DPV a DR-GA100 sú klasickej zatvorenej konštrukcie. Ako jediného zastupiteľa „špuntov“ Sony uviedla DR-EX13DPV.

Sony Launches whith PC Headsets

DR-GA100

Ak už slúchadla používame pre akýkoľvek účel, stále nám záleží na pohodlí pri ich nosení, vynikajúcom zvuku a cene. Nové headsety od Sony skvelo zapadajú do vyššej strednej triedy, a tak sa dá od nich očakávať skvelý zvuk v kvalitách Sony a pritom za stále prijateľnú cenu. Všetky tieto novinky od Sony sú už dostupné v predaji. V novej štvorici sa našiel jeden zaujímavý kúsok, ktorý má blízko k hráčom. Headset DP-GA100 nemá síce až také kvality ako nedávno predstavený Cyber Snipa Sonar alebo Razer Chimaera, ale to neznamená, že patrí „do starého železa“.  Za 42 € sa vám do rúk dostane veľmi sympatický model s výkonom 1 000 mW a maximálnou hlasitosťou 100 dB. Frekvenčný rozsah sa pohybuje od 14 Hz do 22 kHz a impedancia dosahuje 24 ohmov. V réžii Sony vyzerá po dizajnovej stránke veľmi sviežo a sympaticky. Všetky konektory na 2,5 m dlhej prívodnej šnúre sú pozlátené. K dispozícií je headset jedine v čiernej farbe, ktorý váži 170 g.

Sony Launches whith New PC Headsets

DR-AX103USB

Dvojica DR-AX103USB a DR-ZX102DPV sa veľmi od seba nelíši. Po dizajnovej stránke sa podobajú ako vajce vajcu, jediný rozdiel je badateľný na prívodnej šnúre, kde aj teraz nájdeme na jej konci pozlátené USB. Vážnejší rozdiel ako o 1,3 metra dlhší kábel a inú konzolu na ovládanie skutočne nenájdeme. A tak nám dvojica disponuje frekvenciou v rozsahu 12 Hz až 22 kHz, impedanciou 20 ohmov a maximálnou citlivosťou 100 dB. Membrány veľké 30 mm spolu s výkonom 1000 mW slúžia veľmi dobre. Hmotnosť oboch slúchadiel je 120 gramov a už sa nachádzajú v predaji. Vôbec som nepochopil cenovej politike, ktorá uvádza, že model Sony DR-Zx10DPV kúpite za približne necelých 24 € a slúchadlá DR-AX103USB kúpite za 42 €.

Sony Launches whith New PC Headsets

DR-AX103 USB

Model vystupujúci z radu ostatných DR-EX13DPV je určite najlepšie prenosný a veľmi šikovný. Malé rozmery slúchadiel určite vôbec neuberajú na ich kvalite, práve naopak. Najväčší počet ľudí si ich kúpi predovšetkým kvôli pohodlnému telefonovaniu s dobrou kvalitou (Priznajme si, že handsfree sady s čelenkovými slúchadlami nie sú dva krát obľúbené) alebo k reprodukcii hudby. Frekvenčná línia je veľmi podobná ako u ostatných a má od 8 Hz do 22 kHz. Impedancia má 16 ohmov, maximálny výkon je 100 mW a maximálna citlivosť 100 dB. Kábel, dlhý 1,2 m, má na svojom konci štandardný 3,5 mm audio konektor. Hmotnosť nepresiahne 3 gramy a v predaji sú slúchadlá už od 15 €.

Sony Launches whith New PC Headsets

DR-EX13OPV

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.