Reklama

Kúpou najnovšieho iPhonu 15 aktuálne ušetríte až takmer 20 %. Berte, kým je

Zdroj | Apple
Michal Sobek
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Spoločnosť Apple každoročne predstaví niekoľko nových iPhonov, výnimkou nebola ani jeseň minulého roka, kedy sme spoznali sériu iPhone 15. Základný model je teraz v takmer 20-percentnej zľave.

Základný model nesie jednoduché označenie iPhone 15 a ide o prirodzeného nástupcu modelu iPhone 14. Konkrétne rozmery sú 147,6 x 71,6 x 7,8 mm a hmotnosť 171 gramov.

Obsah pokračuje pod reklamou

Vpredu aj vzadu máme odolné sklo a boky sú z hliníka. Výrobca, samozrejme, nezabudol ani na certifikáciu IP68, ktorá dáva iPhonu 15 ochranu proti vode a prachu.

Na prednej strane sa rozprestiera 6,1-palcový Retina OLED displej s rozlíšením 2 556 x 1 179 pixelov a stále len základnou 60-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Maximálny jas ale dosahuje hodnotu až 2 000 nitov.

Oproti predchádzajúcej generácii tu už nemáme nevkusný výrez v displeji, ale tentokrát je tu Dynamic Island, ktorý plne spolupracuje s dianím v systéme iOS 17. Nachádzajú sa v ňom všetky potrebné senzory na odomykanie tvárou Face ID a 12-megapixelová selfie kamera.

Srdcom zariadenia je vlastný procesor Apple A16 Bionic, ktorému sekunduje 6 GB RAM a v základe aj 128-gigabajtové úložisko. Avšak nie je tu možnosť rozšírenia o pamäťové karty.

Zdroj | Apple

iPhony vedeli vždy skvelo fotiť, čo dokazuje aj tento model, ktorý má na zadnej strane dva 12-megapixelové fotoaparáty, jeden širokouhlý a druhý ultraširokouhlý. Videá je možné natáčať v 4K pri 60 fps.

Okrem toho tu máme aj kvalitné stereo reproduktory a aj konečne USB-C konektor, cez ktorý budete nabíjať batériu s kapacitou 3 349 mAh maximálnym výkonom 20 W. K dispozícii je ale aj 15-wattové bezdrôtové MagSafe nabíjanie.

iPhone 15 prišiel na trh na jeseň 2023 za cenu 949 eur. Teraz ho však viete kúpiť už od 777 eur, čo predstavuje úsporu 172 eur alebo aj takmer 20 %. Aktuálnu cenu nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.