Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kúpili by ste si notebook s 128 GB RAM? Lenovo taký má!

Kúpili by ste si notebook s 128 GB RAM? Lenovo taký má!
Zdroj | Lenovo
Števo Porubský
Kúpili by ste si notebook s 128 GB RAM? Lenovo taký má!
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Máte notebook? Koľko GB má jeho pamäť RAM? 8, 16, či nebodaj až 32 GB? Ak aj vy pracujete s programami, ktoré si s radosťou ukrajujú z RAMky množstvo priestoru, možno vás poteší nový notebook s až 128 GB pamäťou RAM. Kúpili by ste si ho?

Nebyť ceny okolo 5 000 eur a pár ďalších nedostatkov, bral by som ho okamžite aj ja. Pamäte RAM nie je nikdy dosť… Lenovo myslí na tých najnáročnejších a preto do modelu ThinkPad P52 napratalo neskutočných 128 GB RAM pamäte.

Na čo je to dobré? Hlavne na virtuálnu či rozšírenú realitu, ale aj všetky náročné pracovné úlohy ako tvorba grafiky, strih videa vo vysokom rozlíšení či tvorba animácií.

Zdroj | Lenovo

Nie je totiž všetko iba o pamäti RAM. Srdcom novinky je 6-jadrový Intel Xeon procesor 8. generácie. O grafický výkon sa stará nabitá grafika NVIDIA Quadro P3200 s 6 GB pamäťou. Výstupom obrazu môže byť samotný 15,6″ 4K Ultra HD displej so 100% pokrytím Adobe RGB spektra, ale cez HDMI, mini DisplayPort, alebo USB-C/Thunderbolt 3 porty pripojené čokoľvek iné. Teda aj VR/AR okuliare.

Zdroj | Lenovo

Za viac ako dostatočný by sa dal označiť aj pevný disk. Ten má kapacitu 6 TB! Pravdepodobne pôjde o kombináciu SSD a HDD. Samozrejmosťou je Wi-Fi s MIMO, webkamera s podporou Windwos Hello, množstvo portov vrátane gigabitového Ethernetu, čítačky SD kariet či 3,5 mm audio port. Chýbať nemá ani snímač odtlačku prsta.

Zdroj | Lenovo

Ak ma pamäť neklame, tak Lenovo ThinkPad P52 je aktuálne jediným sériovo vyrábaným notebookom, ktorý ponúkne používateľovi spomínaných 128 GB pamäte RAM. Cenu výrobca zatiaľ neprezradil, no vzhľadom na výbavu sa pokojne môže pohybovať na úrovni 4 – 5 000 eur.

Zdroj | Lenovo
Zdroj