Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #iOS
  • 2 min.
  • 7.6.2022

Ku skrytým fotkám v iOS 16 bude ešte ťažší prístup. Apple posilňuje ochranu

Ku skrytým fotkám v iOS 16 bude ešte ťažší prístup. Apple posilňuje ochranu
Zdroj | Apple
Michal Sobek
Ku skrytým fotkám v iOS 16 bude ešte ťažší prístup. Apple posilňuje ochranu
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Nová verzia iOS 16 predstavená len včera je bohatá na rôzne personalizácie, ale Apple opäť posunul latku aj čo sa týka súkromia. Ku skrytým fotografiám bude ešte ťažší prístup.

Pozrite si

Apple predstavil novú verziu iOS 16. Aké novinky prináša?

Apple pridáva do iOS 16 novú funkciu, vďaka ktorej sú skryté a nedávno odstránené albumy v aplikácii Fotky oveľa súkromnejšie.

Predvolene to bude nastavené tak, že tieto albumy budú uzamknuté a dostanete sa k nim iba pomocou Face ID, Touch ID alebo zadaním číselného kódu.

Zdroj | Apple

V systéme iOS 15 je ťažké tieto albumy nájsť, ale neobsahujú žiadnu ochranu. To znamená, že niekto, kto môže mať nechcený prístup k vášmu iPhonu, môže ľahko vidieť, čo tam je, ak vie, kde hľadať.

S novou ochranou v systéme iOS 16 ľudia nebudú môcť vidieť fotografie v žiadnom albume, pokiaľ ich neodomknete. Táto nová funkcia bude dostupná aj v iPadOS 16 a macOS Ventura a všetky tri aktualizácie softvéru budú dostupné túto jeseň.

Apple sa vždy zameriaval na súkromie používateľov, a to nehovoríme len o iOS, ale aj o iných operačných systémoch tohto amerického giganta. Napríklad funkcia Safety Check môže jedným klikom prestať zdieľať vašu polohu alebo zresetuje zdravotné povolenia.

V aplikácii Fotky s príchodom iOS 16 pribudne aj detekcia duplicitných fotiek. Tie bude možné v rámci operačného systému iOS 16 využiť v rámci albumov a pribudne aj nová sekcia Utility, v ktorej sa bude nachádzať špeciálny album, vyhradený práve duplicitným fotkám a videám.

Pozrite si

Toto je nový MacBook Air – žeby najlepší počítač, aký kedy Apple vyrobil?

Užívatelia tu získajú možnosť zlúčiť duplicitné fotky do jednej spoločnej položky, a to všetky naraz alebo ich výber. V prípade zlúčenia zostanú aj naďalej zachované špecifiká, ako je umiestnenie daných snímok v albume obľúbených, prípadne kľúčové slová a ich popisy.

Zdroj