Reklama

Ktorý fotí lepšie? Apple iPhone 13 Pro vs. Samsung Galaxy S22 Ultra

Stanislav Vinc

Samsung sa pri svojej novej sérii smartfónov Galaxy S22 okrem návratu pera S Pen zameral vo veľkom na fotografie. Ako sme už podotkli v našej plnohodnotnej recenzii modelu Galaxy S22 Ultra, kvalitu zvyšoval najmä pomocou softvéru. Stačí to na jeho priameho konkurenta Apple iPhone 13 Pro?

Nový Samsung Galaxy S22 Ultra sme so sebou vzali do Barcelony, kde sme sa vďaka spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak mali možnosť pozrieť na výstavisko Mobile World Congress 2022. Ešte skôr, ako sme sa vybrali obzerať technologické novinky, sme túto novú vlajkovú loď vzali do mesta. Vo „vačku“ nám popri tom nechýbal ani náš redakčný Apple iPhone 13 Pro.

Pre rekapituláciu si uveďme, s akým hardvérom v prípade oboch smartfónov operujeme. Apple iPhone 13 Pro je na zadnej strane vybavený tromi 12 Mpx fotoaparátmi. Ten hlavný disponuje 26-mm optikou s clonou f/1.5 a senzorom s 1,9µm pixelmi, ktorý je hardvérovo i opticky stabilizovaný. Sekunduje mu 77-mm teleobjektív s clonou f/2.8, optickou stabilizáciou a 3-násobným optickým priblížením. Tretí senzor je vybavený 13-mm optikou s clonou f/1.8, ktorá zabezpečuje 120-stupňový ultra-širokouhlý záber na okolie.

Samsung Galaxy S22 Ultra je vzavu vybavený až štyrmi fotoaparátmi. Ten hlavný má 108 Mpx rozlíšenie a 23-mm objektív s clonou f/1.8, 0,8µm pixelmi, laserovým zaostrovaním a optickou stabilizáciou obrazu. Dopĺňa ho 10 Mpx fotoaparát s periskopickým teleobjektívom s clonou f/4.9, optickou stabilizáciou a 10-násobným optickým zoomom. Medzistupňom medzi nimi je 10 Mpx fotoaparát s teleobjektívom a 3-násobným optickým priblížením. Zadnú zostavu uzatvára 12 Mpx ultra-širokouhlý fotoaparát so 120-stupňovým záberom.

Fotografie nie sú nijakým spôsobom upravované a v drvivej väčšine prípadov boli fotené side-by-side, teda naraz so smartfónmi držanými vedľa seba s tým, že na nich bola stlačená spúšť fotoaparátu naraz. Samsung Galaxy S22 Ultra však reaguje na stlačenie spúšte mierne opozdene, fotografie zachytávajúce pohyb sa tak môžu preto niekedy líšiť.

Fotografie sú v rámci dvojíc zoradené abecedne – prvý, vľavo je teda vždy Apple iPhone 13 Pro, druhý, vpravo je vždy Samsung Galaxy S22 Ultra. Pomer strán fotografií sa neskôr nižšie zosúladí na 9:16.

Ktoré zábery z ktorého smartfónu sa vám pozdávali najviac? Dajte nám vedieť v diskusii, ktorý z týchto smartfónov by ste si na základe fotografií vybrali.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.