Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ktoré banky podporujú Apple Pay? Zoznam sa postupne rozširuje

Ktoré banky podporujú Apple Pay? Zoznam sa postupne rozširuje
Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Ktoré banky podporujú Apple Pay? Zoznam sa postupne rozširuje
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple včera na Slovensku spustilo platobnú službu Apple Pay. To však neznamená, že ju automaticky podporujú všetky slovenské banky. Ktoré banky zatiaľ službu podporujú, alebo ju aspoň v dohľadnej dobe podporovať budú?

Slovenská sporiteľňa

Platobnú službu Apple Pay môžu hneď na úvod využívať aj klienti Slovenskej sporiteľne. Slovenská sporiteľňa navyše pri príležitosti spustenia tejto služby ponúka novým klientom do konca roka účet zadarmo.

Pozrite si

Slovenská sporiteľňa spúšťa Apple Pay s účtom zadarmo

“Veríme, že moderné Slovensko potrebuje čo najdostupnejšie digitálne služby, a preto sme sa rozhodli dať možnosť inovatívne platiť aj tým, ktorí ešte nie sú našimi klientmi. Vďaka účtu zadarmo si to budú môcť vyskúšať všetci Slováci,” povedal Zdeněk Románek, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedný za retailové bankovníctvo.

J&T Banka

Súčasťou úvodnej štvorice slovenských bánk je aj J&T Banka, ktorá umožňuje svojim klientom pridať si do služby Apple Pay platobné karty Mastercard.

Zdroj | J&T Banka

mBank

V zozname podporovaných bánk nechýba ani mBank, ktorá pri príležitosti spustenia Apple Pay spustila súťaž o 23 slúchadiel Apple AirPods.

Tatra banka

Úvodnú štvoricu veľkých slovenských bánk uzatvára Tatra banka, ktorá v rámci Apple Pay podporuje súkromné karty Visa Electron, štandardné a zlaté súkromné kreditné karty Visa a súkromné kreditné karty Visa Platinum.

“Klienti môžu s Apple Pay platiť prostredníctvom svojich iPhonov, Apple hodiniek, iPadov či Macov pohodlne a bezpečne v kamenných obchodoch akceptujúcich bezkontaktné platby po celom svete, ako aj v mobilných aplikáciách a u internetových obchodníkov, podporujúcich túto službu.” povedal Boris Fojtík, hovorca Tatra banky.

Poštová banka a 365.bank

Banka 365.bank síce aktuálne v oficiálnom zozname chýba, no nie nadlho. Klienti 365.bank budú môcť službu Apple Pay začať používať už budúci utorok (2.7). Pre TECHBOX to potvrdila Linda Gáliková, PR manažér 365.bank.

Aktualizácia: Poštová banka a 365.bank patriaca pod ňu sprístupnila svojim klientom Apple Pay v sľubovanom termíne. Od utorka 2.7 teda smartfónmi a hodinkami, ako aj tabletmi a počítačmi od Apple môžu platiť aj klienti týchto dvoch bánk.

Boon., Edenred, Monese, N26 a Revolut

Z menších bánk, fintechov a ďalších vydavateľov kariet Apple Pay na Slovensku podporuje Boon., Edenred, Monese, N26 a Revolut. Pri týchto poskytovateľoch bolo zvyčajne možné Apple Pay aktivovať už nejaký čas v prípade, že si ich klienti v profile vybrali jeden z podporovaných regiónov.

Článok budeme v prípade dostupnosti nových informácií priebežne aktualizovať.