Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kto si predobjednal Cybertruck, oľutuje. Takto vyzerá elektrický Dodge RAM!

Kto si predobjednal Cybertruck, oľutuje. Takto vyzerá elektrický Dodge RAM!
Zdroj | Dodge
Igor Neštrák
Kto si predobjednal Cybertruck, oľutuje. Takto vyzerá elektrický Dodge RAM!
Zdroj | Dodge
Zdroj | Dodge

Dodge, ktorý je súčasťou koncernu Stellantis na prebiehajúcej výstave CES 2023 v Las Vegas predstavil Ram 1500 Revolution BEV Concept. Tento elektrifikovaný pickup je predobrazom sériového Ram 1500 EV, ktorý príde na trh v roku 2024.

Samotný Dodge má vysoké ambície, pričom nový Ram 1500 EV by mal nastaviť nové parametre z hľadiska dojazdu, užitočného zaťaženia a času nabíjania. Postaví sa proti takej konkurencii ako je Ford F 150 Lightning alebo Chevrolet Silverado 1500 EV.

Zdroj | Dodge
Obsah pokračuje pod reklamou

Dodge pozorne počúval svojich zákazníkov, a ich požiadavky budú nielen uspokojené, ale aj prekonané. Výrobca nám prezradil niekoľko technických detailov. V štandarde bude vzduchové odpruženie, ktoré bude ponúkať 3 režimy. V najvyššej konfigurácii budú k pohonu slúžiť 2 elektromotory s 800-voltovou architektúrou.

Výkon nabíjania bude dosahovať maximálne 350 kW a za 10 minút nabíjania získa Ram dojazd viac ako 150 km. Dodge prichádza s revolučnou indukčnou nabíjačkou Ram Charger, ktorá dokáže automaticky detegovať príchod vozidla a automaticky sa zarovná pod vozidlo a spustí nabíjanie. Parametre akumulátora zatiaľ neboli zverejnené, predpokladá sa, že budú dosahovať vyššie hodnoty ako spomínaná konkurencia.

Prednej, ale aj zadnej časti vozidla dominuje animované logo Ram. Mnohé komfortné prvky sú elektrifikované ako napríklad dvere batožinového priestoru, bočné a zadné schodíky. Predstavený koncept je obutý do 24 palcových diskov kolies, ktorých stredové kryty zostávajú vždy na rovnakom mieste v štýle Rolls Royce.

Koncepcia akumulátorov uložených pod kabínou umožňuje použitie úplne rovnej podlahy v interiéri. Sedadlá sú ukotvené v koľajničkách a umožňujú variabilné usporiadanie interiéru. Dodge Ram 1500 Revolution je vybavený troma radmi sedadiel. Interiéru dominujú dve dotykové obrazovky s uhlopriečkou 28 palcov.

Zdroj | Dodge

Z prístrojovej dosky zmizli všetky tlačidlá čo však nemožno považovať za najšťastnejšie riešenie. Obrazovka poskytuje 360-stupňový pohľad pri cúvaní pomocou rôznych vonkajších kamier a pri cúvaní sa aktivuje svetlomet, ktorý poskytuje lepšiu viditeľnosť. Ako je v dnešnej dobe štandardom, Ram 1500 EV prichádza s ekologickým vegánskym interierom.

Toto nákladné vozidlo je hodnotené ako autonómne na úrovni 3+, čo znamená, že volant sa zasunie a ponecháva viac miesta. pre vodiča. Má tiež head-up displej s rozšírenou realitou, ktorý umožňuje vodičovi vidieť veci pomocou rôznych vonkajších kamier.

Dodge má povinného virtuálneho asistenta, ktorý reaguje na hlasové ovládanie, ale Ram ho posunul o krok ďalej tým, že ho aktivoval aj v režime tieňa. Auto bude nasledovať majiteľa ako verný pes a môžete mu dávať pokyny zvonku, ide o podobnú funkciu ako ponúka Tesla prostredníctvom Summon.

Zdroj