Reklama

Konvertibilný tablet Dell Latitude XT3 pre profesionálov

Dominik Fúsek

Spoločnosť Dell má vo výrobe konvertibilných tabletov dostatok praxe, už dávnejšie predstavila tablet/netbook Inspiron Duo (Dell Inspiron Duo: štýlový tablet s klávesnicou a netradičnou konštrukciou). Model Latitude XT3 však mieri oveľa vyššie.

Dell Latitude XT3

Konkrétne do profesionálneho biznis segmentu. Tam ho môžeme zaradiť nielen po prečítaní informácie o cene, ale už pri prvom pohľade. Na prvý dotyk zasa oceníte kvalitné spracovanie a vyhotovenie z horčíkovej zliatiny. Displej tabletu má uhlopriečku 13,3“ a HD rozlíšenie 1 366 x 768 bodov, okrem štyroch prstov súčasne dokáže snímať aj dotyk stylusom. Tablet nie je problém premeniť na ultramobilný notebook a využiť prednosti jeho plnohodnotnej klávesnice.

Dell Latitude XT3

Čo sa týka hardvéru, prítomné sú špičkové mobilné procesory Intel Sandy Bridge Core i3/i5/i7. Tie sú dátami zásobované z 2 až 8 GB DDR3 operačnej pamäte. Dedikovanú grafickú kartu zrejme profesionáli nepotrebujú, keďže výrobca ponúka iba integrovanú Intel HD Graphics 3000. Ako úložisko poslúži v základe pomalší 250 GB hardisk (5 400 ot./min), prípadne rýchlejší 320 GB variant, ktorý môže byť doplnený aj SSD-čkom. Popri štandardných rozhraniach Wi-Fi a Ethernet môže byť Latitude XT3 vybavený aj GPS či 3G modulom. HDMI, VGA a USB porty neprekvapia, zaujmú však konektory FireWire, eSATA či ExpressCard slot. Batéria môže mať tri, šesť alebo deväť článkov. Cena však novinku „odsúdi“ na použitie v biznis triede, začína totiž až na 1 789 $ (1 255 €).

Dell Latitude XT3

Zdroj a foto: hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.