Reklama

Koniec hejtu? Na Instagram sa prihlásite už len s občianskym

Zdroj | metacompliance
Richard Pliešovský
Zdroj | metacompliance
Zdroj | metacompliance

Niečo, čo tu malo byť už roky! Pri čítaní titulku si mnohí zrejme povedali Konečne! Instagram totiž začal začal testovať nové spôsoby, ako si overiť vek používateľov. Okrem jednoduchého nahrania vášho ID, čo je metóda, ktorej overenie môže trvať aj dva dni, prichádzajú do hry ďalšie dve možnosti.

Prvým riešením je urobiť si selfie video. Pokyny na obrazovke vás prevedú procesom, ak vyberiete túto možnosť. Následne sa video zdieľa so spoločnosťou Yoti špecializujúcou sa na overovanie veku, k videu sa dostanú len pracovníci zo sekcie Instagramu. Technológia Yoti odhadne váš vek na základe vašich čŕt tváre, následne sa video vymaže. Výsledky sú pomerne rýchle, proces overenia trvá zhruba 20 minút.

https://www.facebook.com/watch/?v=747496826694495

Druhou možnosťou je sociálne ručenie. V tomto prípade musíte požiadať vzájomných sledovateľov, aby potvrdili váš vek. Osoba, ktorá ručí, musí mať viac ako 18 rokov a nesmie v tom čase ručiť za nikoho iného. Budete musieť vybrať troch ľudí, tí sa za vás zaručia a musia odpovedať na žiadosť do troch dní. Instagram má údajne v rukáve ďalšie formy záruk, tie však nezverejnil.

Prečo to Instagram robí? Na využívanie tejto sociálnej siete musíte mať minimálne 13 rokov, aby ste ho mohli používať (v niektorých krajinách dokonca starší). Po druhé, aby vám aplikácia prispôsobila nastavenia a hlavne – reklamu. V prípade, že máte 13 až 17 rokov, váš účet bude predvolene nastavený na súkromný a nechcený kontakt s dospelými, ktorých nepoznáte, bude obmedzený. Obmedzené budú tiež možnosti inzerentov na ponúkanie reklám.

Testovanie zatiaľ prebieha v USA, zatiaľ nie je známe kedy a či vôbec príde táto môžnosť aj do Európy. Určite by to bolo fajn a nielen tam. Úroveň sociálnych sietí dramaticky klesá, falošné účty veselo pribúdajú a kto dnes neschytal na „sockách“ svoju dávku hejtu, môže hovoriť o šťastí.

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.