Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Konferencia Google I/O 2019 je za rohom, na čo sa môžeme tešiť?

Konferencia Google I/O 2019 je za rohom, na čo sa môžeme tešiť?
Zdroj | Google
Stanislav Vinc
Konferencia Google I/O 2019 je za rohom, na čo sa môžeme tešiť?
Zdroj | Google
Zdroj | Google

Google už 7. mája otvorí brány svojej každoročnej vývojárskej konferencie v Mountain View, kde sa bude venovať novinkám pre tento rok. Aj keď ide o vývojársku konferenciu, Google I/O 2019 zrejme nebude iba o softvéri.

Android Q

Nová aktualizácia pre mobilný operačný systém Android je už aktuálne v stave verejného testovania medzi vývojármi. Kľúčové novinky, ktoré Android Q prinesie na jeseň, už preto poznáme a veľkých prekvapení sa zrejme nedočkáme. Na konferencii by však mohli byť ukázané tie novinky, ktoré ešte nie sú dokončené a do doterajších beta verzií sa dostali len čiastočne ako útržky rozpracovaných systémových súčastí.

Zdroj | Google

Ide napríklad o natívnu podporu pre desktopový režim na spôsob Samsung DeX, alebo podporu pre odomykanie smartfónu tvárou pomocou hĺbkových senzorov, aké napríklad využíva aj iPhone X, XS a XR. Stále môže ísť iba o experimenty, ktoré sa napokon do finálnej verzie systému nedostanú. Finálne funkcie Android Q by sa však mali vykryštalizovať už o pár dní.

Pozrite si

Google Fit – sprievodca vašim zdravím už aj na iOS

Google Pixel 3a a Pixel 3a XL

Nové kľúčové aktualizácie ako prvé dostávajú smartfóny Pixel priamo od Googlu. Do tejto exkluzívnej produktovej rodiny by sa podľa viacerých únikov a náznakov mali zaradiť nové, lacnejšie modely. Google Pixel 3a a jeho väčší súrodenec 3a XL pravdepodobne ponúknu čipsety Snapdragon zo série 600 alebo 700, 12-megapixelové fotoaparáty a 5,6-6“ displeje.

Google Stadia

Google nedávno predstavil novú hernú streamovaciu službu Stadia, ktorá odbremení hráčov od povinnosti vlastniť výkonný hardvér. Hry pobežia na serveroch Googlu, odkiaľ sa bude prenášať obraz do počítačov, smartfónov, televízorov a tabletov hráčov, ktorí budú naspäť na servery posielať iba ovládacie inštrukcie.

Zdroj | Google

Google pri premiére služby opomenul viaceré detaily, ako napríklad cenu, ponuku herných titulov alebo presnejší dátum spustenia. Stadia má byť spustená niekedy v priebehu tohto roka a Google I/O sa javí ako ideálny priestor na priblíženie služby.

Pozrite si

Netflix prináša pre svojich divákov Studio Quality Sound

Nest Hub Max

Google sa nechystá vzdať súboj s Amazonom o priazeň fanúšikov inteligentných domácnosti a do svojho portfólia Nest zrejme čoskoro pridá nové zariadenie Nest Hub Max. Toto zariadenie s 10-palcovou HD obrazovkou sa na malý moment objavilo priamo na stránke oficiálneho obchodu Google Store, na čo ako prvý upozornil portál Android Police.

Zdroj | Android Police

Nepôjde o obyčajný „stacionárny tablet“ s podporou Google Assistant. Nest Hub Max bude zároveň slúžiť ako bezpečnostná kamera, popri čom bude podporovať aj videohovory skrz službu Google Duo.

Vedľajšie projekty

Okrem mnohých zrušených projektov má Google na tričku aj viaceré projekty a platformy, ktoré síce nezrušil, no ani ich výraznejšie nevylepšuje. Príkladom toho je operačný systém Wear OS pre smart hodinky, Android TV pre multimediálne krabičky do obývačky a televízory, nedokončená hudobná služba YouTube Music a mnoho ďalších.

Ak sa Google neplánuje z týchto oblastí stiahnuť, mal by čo najrýchlejšie priniesť aktualizácie, ktoré dajú ich používateľom a fanúšikom aspoň nejaký náznak, že nemusia prechádzať ku konkurencii.