Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Konečne smartfón, ktorý vydrží celý týždeň? Pridáva k tomu aj maximálnu odolnosť

Konečne smartfón, ktorý vydrží celý týždeň? Pridáva k tomu aj maximálnu odolnosť
Zdroj | Blackview
Michal Sobek
Konečne smartfón, ktorý vydrží celý týždeň? Pridáva k tomu aj maximálnu odolnosť
Zdroj | Blackview
Zdroj | Blackview

Možno mnohých z vás trápi nižšia výdrž vášho smartfónu a len s úsmevom spomínate na časy, kedy vám váš telefón vydržal bez nabíjačky pokojne aj týždeň. Spoločnosť Blackview na tieto časy spomína tiež a v ponuke má smartfón s obrovskou batériou.

Model Blackview BV7100 sa radí medzi odolné smartfóny, čo naznačuje aj jeho masívnejší dizajn. Výrobca ho bude ponúkať v čiernej, oranžovej a zelenej farebnej kombinácii. Nezabudlo sa ani na poriadne certifikácie, ktoré sú v tomto prípade IP68, IP69K a MILD-SRD-810H. Inými slovami, smartfón odolá extrémnym teplotám, nárazom resp. pádom, prachu i ponoreniu do vody.

Samotné rozmery sú 174 x 81,4 x 18,9 mm, ale zaskočí hmotnosť, ktorá hravo prekonáva aj skladacie smartfóny a jej hodnota je 460 gramov. Na vyššie hmotnosti sme ale pri odolných smartfónoch zvyknutí, nedávno sme v rukách mali model od spoločnosti CAT.

Obsah pokračuje pod reklamou

Displej má 6,58-palca a ide o LCD IPS panel s rozlíšením 2 408 x 1 080 pixelov. Sklamaním je len klasická 60-hertzová obnovovacia frekvencia. Okolo displeja sú badateľné väčšie rámčeky a panel zaberá 85 % prednej plochy. Vo výreze sa nachádza 8-megapixelová selfie kamera.

O výkon sa postará procesor MediaTek Helio G85. Nedočkali sme sa však podpory 5G. Procesor spolupracuje so 6 GB RAM a 128-gigabajtovým úložiskom. Našlo sa tu miesto aj pre microSD karty až do kapacity 1 TB. Prítomné je však dvojpásmové Wi-Fi, Bluetooth 5.0 aj NFC. Operačným systémom  je Android 12 s nadstavbou Doke OS 3.0.

Vzadu je hlavným snímačom Sony IMX362 s rozlíšením 12 Mpx. Sekunduje mu 8-megapixelový ultraširokouhlý senzor a 2-megapixelový snímač hĺbky. Video je možné natáčať v maximálnom 2K rozlíšení.

Zdroj | Blackview

Poďme ale k najväčšiemu lákadlu tohto prístroja, a tým je batéria s neskutočnou kapacitou 13 000 mAh, čo je zhruba trikrát toľko, ako ponúkajú bežné smartfóny. Takáto kapacita sa príjemne odzrkadlí na výdrži. Spoločnosť Blackview ju demonštruje na nasledujúcich číslach: 1 152 hodín v standby režime, 70 hodín počúvania hudby, 50 hodín telefonovania, 23 hodín prezerania webu, 15 hodín prezerania videa alebo 15 hodín hrania hier. Bezdrôtové nabíjanie chýba, ale drôtovo to pôjde výkonom 33 W, pričom adaptér je priamo v balení.

Smartfón Blackview BV7100 je možné kúpiť za oficiálnu cenu 303 eur, a to v jedinej konfigurácii 6+128 GB. Aktuálne je však na stránke výrobcu vypredaný.

Zdroj