Reklama

Konečne odolný android od Sony Ericssonu

Dominik Fúsek

Nie je to tak dávno, čo Sony Ericsson predstavil dve novinky v low-end segmetne (Sony Ericsson Mix Walkman a txt pro: jednoduché dotykáče pre každého), teraz výrobca pridal ďalšie z vyššej strednej triedy. Najzaujímavejším z nich je model Xperia active.

Sony Ericsson Xperia active

Pri pohľade na množstvo odolných Android smartfónov na našom trhu (oficiálne žiadny!) si človek začína myslieť, že vyrobiť niečo také snáď ani nie je možné. Sony Ericsson nás však presviedča o opaku. Jeho novinka Xperia active je tak zaujímavou „zmesou“ vlastností a schopností, že o jej úspechu snáď ani nemožno pochybovať. Ale pekne po poriadku. Ide o malý (92 x 55 x 16,5 mm, 111 g) smartfón s telom odolným voči vode (do hĺbky 1 m po dobu 30 minút), prachu a v prípade displeja aj voči poškriabaniu. Spomínaný displej je nezvyčajne malý – uhlopriečku 3 palce už vidíme len v nižšej triede. Poradí si s multitouch a je hrdým nositeľom technológie Bravia Engine Mobile a HVGA rozlíšenia.

Sony Ericsson Xperia active

Vzhľadom na veľkosť displeja by ste určite nehádali výbavu, akou Xperia active disponuje. OS Android je v aktuálnej verzii 2.3 a o jeho presvedčivo rýchly chod sa stará výkonný jednojadrový čip Qualcomm MSM8255 s taktom 1 GHz a grafikou Adreno 205. Rovnaký majú napríklad aj high-endy Xperia arc či Xperia PLAY. Otázne však je, ako dlho ho dokáže uživiť 1 200 mAh batéria. Veľmi dobre však na tom určite bude 5 Mpx fotoaparát s autofókusom, LED bleskom a záznamom 720p videa so stabilizátorom, i keď nejde o Exmor R senzor. Okrem multimediálneho využitia je Xperia active špecialistom aj na šport, a to vďaka GPS a najmä viacerým predinštalovaným aplikáciám (fitness, osobný tréner, monitorovanie srdcového pulzu). V balení okrem iného nájdeme aj 2 GB pamäťovú kartu, puzdro, remienok na opasok a vymeniteľný kryt. To všetko v treťom štvrťroku za cenu, ktorej výšku zatiaľ nepoznáme.

Sony Ericsson Xperia active

Foto: mobiles.sulekha.com, phonearena.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.