Reklama

Kompakty Sony HX série z recyklovaných plastov, majú i GPS a Wi-Fi

Števo Porubský

Sony počas výstavy MWC 2012 stihlo predstaviť aj novinky úplne inej kategórie. Šikovné i odolné kompakty či ultrazoom budú novinkami tohto leta. Trio kompaktov série Cyber-shot DSC-HX má rovnaký Exmor R CMOS snímač, procesor BIONZ, jemný displej a všetky sú vybavené GSP modulom. Top model má i Wi-Fi.

 Sony Cyber-shot DSC-HX10V

Sony Cyber-shot DSC-HX10V

Najmenší model vynovenej triedy HX má 18,2 Mpx Sony Exmor R CMOS snímač s uhlopriečkou 1/2,3” a maximom ISO do 12 800. Je tak veľmi podobný minuloročnému modelu HX9V, ktorý mal 16 Mpx snímač. V útrobách sa ukrýva aj jeho veľký pomocník – obrazový procesor BIONZ. Aj vďaka nemu je maximálna rýchlosť snímania v kontinuálnom režime 10 fps do 10 fotografií. Sony Lens G objektív ponúka 16x otpický zoom, v prepočte 24 až 384 mm, pričom clona dosahuje f/3,3 až f/5,9. Objektív je stabilizovaný. 3-palcový LCD displej s rozlíšením 921 600 bodov je známy aj zo starších modelov.  

Sony Cyber-shot DSC-HX10V

Samozrejmosťou vyššieho radu kompaktov sú i manuálne režimy, nechýbajú však ani kreatívne (9 režimov), HDR či Sweep Panorama (aj v 3D). Full HD video je u Sony tiež samozrejmosťou, výstupom je AVCHD alebo MP4 formát so stereo zvukom. Zaujímavosťou je, že počas natáčania videa je možné vytvárať i fotky v rozlíšení 13 Mpx. Na ukladanie veľkých dát slúži duálny slot pre MS Pro Duo alebo SDXC pamäťovky. Na geotaggovanie fotografií alebo videí poslúži zabudované GPS. Rozmery novinky sú približne 105 x 60 x 34 mm, hmotnosť presahuje 230 gramov. Na trhu sa HX10V má objaviť už tento mesiac za cenu okolo 280 € v bielej, čiernej, striebornej a červenej farbe.

 Sony Cyber-shot DSC-HX20V

Sony Cyber-shot DSC-HX20V

Model HX20V má mierne upravený dizajn oproti modelu HX10V, pričom jeho rozmery aj hmotnosť mierne narástli – 107 x 62 x 35 mm, 254 g. Vo vnútri kompaktu sa nachádza prakticky to isté, čo má model HX10V. Zásadný rozdiel je v objektíve Sony Lens G. Ten má rozsah ohnísk zvýšený a tak ponúka 20-násobný optický zoom (25 – 500 mm, f/3,2 – f/5,8). Drobným rozdielom je i väčšia vnútorná pamäť – 105 MB (HX10V má 20 MB). Tretím rozdielom je vraj telo vyrobené z recyklovaných plastov SoRPlas (Sony recycled plastic). Určite to však nebudú PET flaše, ale možné staré fotoaparáty Sony, ktorých kvalitu plastových dielov Sony pozná. Inak sú si oba modely ako dvojičky. Na trhu sa novinka objaví v čiernej farbe za cenu okolo 320 €.

 Sony Cyber-shot DSC-HX20V

Sony Cyber-shot DSC-HX30V

Top modelom nového tria je vlastne tretia trojička. Tento model má identický dizajn, vlastnosti a funkcie modelu TX20V, no naviac mu výrobca nadelil Wi-Fi modul na priame prepojenie s počítačom či smartfónom. Na trh príde taktiež v máji s cenou približne 340 €.

 Sony Cyber-shot DSC-HX20V

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.