Reklama

Kompaktný smartfón od Sony dostal označenie Xperia 5

Zdroj | SONY
Juraj Recký
Zdroj | SONY
Zdroj | SONY

Sony podľa očakávaní na IFA 2019 prestavilo kompaktný smartfón Xperia 5. Názov viacerých zaskočil.

Pozrite si

Sony Xperia 5 – konečne pozitívne prekvapenie z Japonska

Spoločnosť Sony spravila v označovaní smartfónov reštart a tak sme sa tento rok dočkali Xperia 1. Logickým krokom by bol kompaktný smartfón s rovnakým názvom a prívlastkom, ktorý by na malé rozmery upozorňoval. Spoločnosť Sony dnes taký smartfón na IFA 2019 predstavila, avšak s označením Xperia 5.

Sony Xpreria 5 si do kompaktnejšieho tela zobrala od Xperia 1 veľa. Päťka má CinemaWide displej s pomerom strán 21:9, ktorý chráni Gorilla Glass 6. Ochranné sklo je aj na chrbte telefónu. Po obvode je kovový rám. Takáto konštrukcia umožnila certifikáciu IP68. Funkcia Side sense, tak ako u Xperia 1, umožňuje zobrazovať dve aplikácie súčasne. Táto funkcia sa dá aktivovať aj hlasovým povelom. Smartfón má rozmery 158 x 68 x 8,2 mm a váha sa zastavila na 164 gramov.

Zdroj | SONY

Smartfón ponúka trojicu fotoaparátov, ktoré majú zhodne po 12 Mpx a clonu f/1,6. S procesorom BIONZ X tak spolupracuje 16 mm širokouhlý, univerzálny 26 milimetrový a 52 milimetrový portrétový fotoaparát.

Zdroj | SONY

Nebude chýbať funkcia automatického zaostrenia na oko, smartfón zvládne 10 obrázkov za sekundu pri automatickom ostrení a automatickom nastavovaní expozície, zrýchlil sa tiež prepočet týchto funkcií.

Zdroj | SONY

Funkcia Cinema Pro, ktorá je silnou zbraňou Xperia 1 sa nachádza aj v kompaktnej verzii. Ponúka zopár vylepšení ako možnosť vytvárať viacero projektov s rozličnými nastaveniami, ponúkne väčšiu flexibilitu v nastavení bielej či manuálne ostrenie. Novinkou je Photography advice, ktorá vás upozorní, ak si prstom prekryjete šošovku alebo na fotografii niekto zatvorí oči.

 

Displej je Full HD+ OLED s uhlopriečkou 6,1-palcov, pomerom strán 21:9 a rozlíšením 2 520 x 1 080 pixlov. Pochváliť sa môže technológiou BRAVIA pre mobilné zariadenia alebo tiež HDR. Smartfón sa pýši zvukom Dolby Atmos. Výrobca dokonca uvádza, že zvuk je na veľmi vysokej úrovni, aj keď znie zo vstavaných reproduktorov.

Zdroj | SONY

Xperia 5 ponúkne novú technológiu Smart connectivity, ktorá sa postará o optimálne pripojenie k sieti. Využíva Neural Network Libraries, ktorá dokáže predvídať potenciálny problém s pripojením a automaticky prepínať z Wi-Fi na LTE. Srdcom smartfónu je Qualcomm Snapdragon 855 s integrovaným modemom X24 LTE, ktorý umožňuje gigabitové pripojenie do LTE. Vďaka technológii 4 x 4 MIMO podporuje všetky pásma LTE.

Batéria má 3 140 mAh a je podporená funkciou Smart Stamina, ktorú zo Sony smertfónov všetci poznáme. Nabíjanie bude možné do 18 W. V ponuke budú 4 farby a to modrá, červená, čierna, šedá. Na Slovensku len čierna a modrá. Cena pre slovenský trh je nastavená na 799 eur a Xperia 5 bude dostupná od októbra. V balení so smartfónom bú aj ANC slúchadlá Sony WF-1000XM3.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.