Reklama

Koľko spíme? Kde sa spí najlepšie? Koľko prejdeme krokov? Fitbit vie všetko!

Zdroj | Fitbit
Michal Spiegel
Zdroj | Fitbit
Zdroj | Fitbit

Fitbit v štatistikách za rok 2021 uverejnil, koľko používatelia v priemere spia či koľko krokov sa prešlo celosvetovo.

Zhrnutie hudby, ktorú počúvame na Spotfiy, kilometrov, ktoré nabicyklujeme na Strave alebo počet strán, ktoré prečítame na Goodreads. Rôzne aplikácie, ktoré dennodenne používame na našich smartfónoch každoročne vyhodnocujú naše údaje a uverejňujú koncoročné štatistiky, ktoré vznikli na základe zozbieraných dát.

Výnimkou nie sú ani údaje o aktivite, ktoré zbierajú spoločnosti vyrábajúce športové gadgety. Príkladom je aj Fitbit, populárny výrobca smart hodiniek a náramkov.

Štatistiky sú samozrejme vytvorené na základe dát používateľov zariadení od Fitbitu, no napriek tomu nám výsledky ukazujú zaujímavé trendy v životospráve.

Zdroj | Fitbit
Pozrite si

Ako vznikol trend urobiť 10 000 krokov denne?

Príkladom je spomínaný spánok. Podľa zverejnených údajov používatelia Fitbit zariadení v priemere spali v roku 2021 6,5 hodiny. Väčšina používateľov zaspávala o 23.18 a vstávala 7:03. Najviac spánku si dopriali používatelia vo Fínsku a následne v Írsku a Belgicku.

Zdroj | Fitbit

Samozrejme takéto dáta sú tiež ovplyvnené počtom používateľov, ktorí reálne spia s hodinkami. Čo sa týka prejdených krokov, používatelia Fitbitu globálne prešli 22 miliárd míľ a urobili 46 triliónov krokov. Najaktívnejším dňom v roku bol 14. máj a najaktívnejšou krajinou bol Hong-Kong.

Zdroj | Fitbit

Z ďalších štatistík zaujme Taliansko, ako krajina s najnižšou srdcovou pokojovou frekvenciou. Podrobné štatistiky si môžete prečítať na oficiálnej stránke Fitbitu.

Zdroj | Fitbit

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.