Reklama

Koľko sekúnd trvá heknutie Samsungu Galaxy S22? iPhone a Pixel obstáli najlepšie

Zdroj | Alex Green
Michal Sobek
Zdroj | Alex Green
Zdroj | Alex Green

Minulý týždeň sa v kanadskom Toronte konala známa hekerská súťaž Pwn2Own. Súťažiaci, bezpečnostní experti, sa snažili prelomiť zabezpečenie najznámejších smartfónov. Ako obstáli vlajkové modely od Samsungu, Apple alebo Googlu?

Za heknutie iPhonu a Pixelu usporiadatelia vypísali odmenu až 200 000 dolárov, zatiaľ čo pri modeli od Samsungu bola vypísaná odmena len štvrtinová, čiže 50 000 dolárov. To malo aj svoj dôvod.

Hekerom sa totiž podarilo heknúť model Samsung Galaxy S22 až štyrikrát, pričom to zabralo len 55 sekúnd. Vo všetkých štyroch prípadoch mal smartfón podľa pravidiel súťaže najnovšiu verziu operačného systému Android so všetkými dostupnými aktualizáciami. iPhonu 13 aj Pixel 6 v tomto teste zraniteľnosti odolali. To však neznamená, že nemajú iné zraniteľnosti.

Obsah pokračuje pod reklamou

Súťažiaci musia organizátorom a výrobcom totiž poskytnúť informácie o použitých zraniteľnostiach a niektoré bezpečnostné spoločnosti platia za takéto, pre nich cenné, informácie o nových zraniteľnostiach, pričom platia výrazne vyššie odmeny.

Tri Dang a Toan Pham z Qrious Secure sa tiež pokúsili obísť bezpečnostnú ochranu smartfónu, ale nedokázali to vo vyhradenom čase. V prvý deň akcie tím STAR Labs a bezpečnostný výskumník známy ako Chim demonštrovali dve úspešné útoky zamerané na Samsung Galaxy S22.

Na podujatí Pwn2Own boli heknuté všetky routery a tiež všetky NAS-y a tlačiarne v súťaži. Z inteligentných reproduktorov bol heknutý len Sonos One Speaker. Hekerská súťaž Pwn2Own Toronto 2022 zameraná na spotrebiteľov bola predĺžená na štyri dni po tom, čo sa 26 individuálnych súťažiacich a tímov zaregistrovalo na využitie 66 cieľov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.