Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kodak Super 8 - návrat legendy s moderným vnútrom

Kodak Super 8 - návrat legendy s moderným vnútrom
Zdroj | Kodak
Števo Porubský
Kodak Super 8 - návrat legendy s moderným vnútrom
Zdroj | Kodak
Zdroj | Kodak

Kodak počas výstavy CES 2016 okrem novej 360° Ultra HD kamery predstavil aj koncept, ktorý pripravuje do výroby. Ide o videokameru Super 8. Ak si spomínate na tento video formát kamery z minulého tisícročia, určite sa vám v mysli vynorí netradičná pomerne malá kamera s rúčkou na 8 mm pásku.

Presne takej chce Kodak vdýchnuť nový život aj kvôli 50. výročiu výroby Super 8 pások. V Las Vegas síce ukázal len koncept, no ten by sa nemal výrazne líšiť od finálnej verzie, ktorú máme uvidieť už v polovici roka.

Zdroj | Kodak

Dizajn novej kamery navrhol slávny industriálny dizajnér Yves Béhar, ktorý novinke síce dal aj moderné prvky, no snažil sa zachovať tradičné rysy. Inžinieri ale nezabudli na čítačku SDXC kariet, HDMI port či USB port. Samozrejmosťou je výklopný displej, ale aj hľadáčik či odnímateľná rúčka pre klasické držanie v jednej ruke.

Zdroj | Kodak

Zaujímavé je, že okrem nahrávania videa na SD kartu bude kamera schopná ukladať dáta aj na klasickú Sper 8 pásku. Ak máte náhodou doma ešte premietačku na tento typ pásky, určite vás to poteší.

Cenu pripravovanej kamery výrobca odhaduje veľmi zhruba, má to byť medzi 400 až 750 dolármi. Na trhu sa má objaviť ešte tento rok.

Zdroj