Reklama

Kockaté hlavy – Máte doma šikovného žiaka 8.-9. triedy? Prihláste ho do súťaže

Števo Porubský

Pilotný ročník súťaže „Kockaté hlavy“ si dáva za cieľ podporiť vzdelanosť a otvoriť dvere do profesionálneho IT sveta mladým talentovaným žiakom základných škôl a gymnázií. Zámerom je nezvyčajne budovať u mladých ľudí povedomie, že byť „KOCKATOU HLAVOU“ alebo „KOCKÁČOM“ je IN.

 Kockaté hlavy

Vyhľadať talentované deti a podporiť ich nadanie, vzdelanie v oblasti informatiky a ambície stať sa „IT profíkom“ je vraj potrebné omnoho skôr, ako na vysokej škole, preto je projekt zameraný na deti ôsmeho a deviateho ročníka základných škôl (resp. tercie a kvarty gymnázií). Vyhľadávací súťažný projekt má niekoľko fáz a jeho prvé kolo začne 24. februára 2014 vo forme on-line testu zameraného na logické a tvorivé myslenie. Zostavenie odborných testov a úloh ako aj výber najlepších „Kockáčov“ bude zastrešovať odborná komisia, v zložení: Gustáv Budinský (zástupca IT ASOCIÁCIE SLOVENSKA), Veronika Štrbákova (zástupca Speekle), Anita Bernerová (učiteľka informatiky), Vladimír Földeši (zástupca IT spoločnosti) a Štefan Matula (detský psychológ).

Registrácia ako aj skúšobný test sú deťom dostupné už teraz na stránke www.kockatehlavy.sk. Skúšobný test je nezáväzný a žiaci si môžu vyskúšať, či na to majú.

Úspešní súťažiaci postúpia do druhého kola, v ktorom budú riešiť zadaný projekt. Desiati najlepší získajú okrem zaujímavých cien aj možnosť na vlastnej koži zažiť, aké je to pracovať v medzinárodnej IT firme – zúčastniť sa na pracovnej porade, riešiť úlohy a zadania a teda tak zažiť pracovný deň bežného IT-čkára. Po skončení campu bude vyhlásené najtalentovanejšie dieťa v oblasti Informačných technológií a vyhlasovateľ projektu si zároveň vyhradil právo udeliť jednému účastníkovi campu celoročné štipendium, ktoré využije na svoje vzdelávanie počas školského roka 2014/ 2015.

Kockaté hlavy

Ambasádorom projektu „Kockaté hlavy“ sa stal známy slovenský raper Michal „Ego“ Straka, ktorý zároveň prišiel povzbudiť žiakov aj počas skúšobného testovania na Gymnáziu C.S Lewisa. „Vzdelanie, to je dnes hlavná istota. Popri tom sa deti môžu venovať aj svojim koníčkom, niečomu, čo ich baví a rozvíjať to, no až po skončení školy sa vedia rozhodnúť, čo budú robiť a kde pracovať,“ povedal k svojmu ambasádorovaniu Ego.

  Kockaté hlavy

Zdroj a foto: Kockaté hlavy

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.