Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Knihy so sebou na dovolenku neťahajte, Kindle teraz kúpite lacnejšie

Knihy so sebou na dovolenku neťahajte, Kindle teraz kúpite lacnejšie
Zdroj | Amazon
Stanislav Vinc
Knihy so sebou na dovolenku neťahajte, Kindle teraz kúpite lacnejšie
Zdroj | Amazon
Zdroj | Amazon

Nedostatok miesta v kufri a limit na hmotnosť vám už nemusí stáť v ceste za dobiehaním vašich čitateľských restov na dovolenke. Namiesto nemotorných kníh si vďaka šikovnej čítačke elektronických kníh so sebou môžete zbaliť aj celú knižnicu, za historicky najnižšiu cenu.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

Amazon Kindle je celosvetovo najpopulárnejšia séria čítačiek elektronických kníh a bola to v podstate práve ona, ktorá urobila svojho času v knižnom priemysle elektronickú revolúciu. Minulý rok dorazila na trh už jej 11. generácia s prívlastkom Paperwhite, no prehliadnuť by ste určite nemali ani model z roku 2020, ktorý je aktuálne na našom trhu dostupný za historicky najlepšiu cenu.

Zdroj | Amazon

Amazon Kindle, presnejšie Amazon New Kindle 2020, vám poskytne kvalitný 6“ e-ink displej, ktorý pre pohodlné čítanie kníh aj v noci dopĺňa praktické LED osvetlenie. Vďaka tomu, že e-ink displej spotrebuje energiu len pri prekresľovaní obsahu, dokáže tento Kindle pri priemernom používaní vydržať na jedno nabitie fungovať až 4 týždne. Jeho nabitie pritom trvá približne len 4 hodiny.

Pozrite si

Ako aktivovať čítačku kníh Amazon Kindle?

Hoci je Kindle výtvorom spoločnosti Amazon, ktorá samotná predáva elektronické knihy, do tejto čítačky si môžete pohodlne prekopírovať aj knihy zakúpené v iných internetových obchodoch. Kindle si poradí s knihami vo formáte AZW2, AZW, TXT, PDF, nechránenými MOBI súbormi, HTML DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG či PMP.

Zdroj | Amazon

Kindle je vybavený aj Wi-Fi modulom, ktorý je primárne určený na sťahovanie nových kníh. V praxi to ide najlepšie cez funkciu Send to Kindle, ktorá vám umožní odoslať si knihy do čítačky cez e-mail, internetový prehliadač, Android smartfón či aplikáciu pre PC a Mac.

Pozrite si

Ako si posielať a konvertovať e-knihy do Amazon Kindle?

Pokiaľ ide o cestovanie, ale aj pohodlné čítanie kníh, Kindle si zamilujete aj vďaka jeho kompaktným rozmerom 160 x 113 x 8,7 milimetra a hmotnosti len 174 gramov, vďaka čomu prakticky ani nepocítite, že ho máte v ruke či taške.

Amazon New Kindle 2020 bol spočiatku na našom trhu dostupný za cenu okolo 100 eur. Aktuálne si ho už ale môžete zakúpiť za cenu od 87,81 €. Hoci ide o tzv. sponzorovanú verziu, ktorej súčasťou sú aj reklamy, tie sa zobrazujú iba na zamknutej obrazovke a tak vás pri čítaní nebudú nijakým spôsobom rušiť.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.