Reklama

Klipsch ponúknu bezdrôtové slúchadla s mušľami na uši s ANC a výdržou 30 hodín

Zdroj | Klipsch
Juraj Recký
Zdroj | Klipsch
Zdroj | Klipsch

Blížiaci sa globálny veľtrh spotrebnej elektroniky CES 2020 pomaličky začínajú pripomínať aj samotné spoločnosti. Klipsch náušnými slúchadlami s ANC, ktoré predstaví práve na veľtrhu v Las Vegas.

Americká audio spoločnosť Klipsch avizovala na blížiaci sa veľtrh CES 2020 premiéru dvojice bezdrôtových slúchadiel s mušľami cez uši, ktoré majú ponúknuť aktívne potlačenie okolité hluku a výdrž batérie okolo 30 hodín na jedno nabitie. Na trh by mali prísť počas jesene 2020 a cena by sa mala pohybovať okolo 399 amerických dolárov.

Zdroj | Klipsch

Slúchadlá dostali trochu ošemetný názov Klipsch Over-Ear Active Noise Cancelling headphones, s najväčšou pravdepodobnosťou k názvu pribudne číselné označenie, aby sa od seba modely odlíšili. Novinka by mala zvládnuť sa popasovať s hlukom do 40 decibelov. Chýbať nebude ani dnes už pomerne bežná funkcia Talk Thru, ktorá vypne ANC po priložení prstu na mušľu, ak sa budete chcieť s niekym porozprávať.

Sľubovaná výdrž batérie na jedno nabitie okolo 30 hodín je dobrý stred aktuálnej ponuky. Na nabíjanie poslúži USB-C, vďaka ktorému je možné aj rýchlo nabíjanie. Za 10 minút sa slúchadlá nabijú na 5 hodín hrania. Konektorom bude vybavené aj puzdro FlightCase, teda slúchadlá nebudete musieť vyberať, keď ich budete chcieť nabiť.

Zoznam kodekov sľubovaných slúchadiel počíta SBC, AAC a aptX HD. Posledný menovaný ocenia najmä používatelia Android zariadení. Klipsch tiež sľubuje zvuk s rukopisom ich spoločnosti, no je jasné, že práve pri tomto sľube si musíme počkať až na reálne skúsenosti používateľov.

Zdroj | Klipsch

Konštrukcia má prívlastok ľahkej váhy, ušnice sú vybavené pamäťovou penou a nechýbajú kĺby na poskladanie do puzdra. Samostatné tlačidlo by mal dostať Google asistent. Klipsch Over-Ear Active Noise Cancelling headphones sí budú rozumieť s aplikáciou Connect, ktorú Klipsch sľubovali už na minulý rok, no vydali ju až v týchto dňoch.

V aplikácii sa dá upraviť ekvalizer presne podľa vašich predstáv, skontrolovať stav batérie slúchadiel alebo kontaktovať zákaznícku podporu, v prípade problémov so slúchadlami. Prisľúbená je tiež edícia slúchadiel v spolupráci s McLaren, ktoré budú oranžovej farby a ich cenovka sa vyšplhá na 549 amerických dolárov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.