Reklama

Klávesnica TYPO urobí z vášho iPhonu takmer BlackBerry!

Marek Šimunek

Písanie na dotykovej klávesnici je super, ale ak ste podobne ako ja pred prechodom na dotykové smartfóny využívali tie s hardvérovou klávesnicou, pravdepodobne viete pochopiť ako je mi za ňou smutno. Majiteľom iPhonov však svitá na lepšie časy, prichádza totiž TYPO.

TYPO

TYPO je nový typ klávesnice, alebo skôr obalu pre váš iPhone, ktorý k nemu pridá hardvérovú klávesnicu. Poviete si, to tu už bolo. TYPO však na to ide trochu inak. Nejedná sa v tomto prípade o obal, z ktorého sa klávesnica vysúva, ale o riešenie, ktoré skôr pripomína klávesnice BlackBerry. Spomínané smartfóny pripomína TYPO aj svojim rozložením a umiestnením tlačidiel. Podobne ako iné riešenia aj TYPO používa Bluetooth pre pripojenie k iPhonu a táto klávesnica je kompatibilná s iPhonmi 5/5S, pričom pri jej používaní budete musieť rátať s miernym nárastom hrúbky a tiež dĺžky iPhonu o zhruba 2,5 cm. Princíp práce klávesnice TYPO si môžete pozrieť na nasledujúcom videu.

Klávesnica pri používaní zakrýva tlačidlo Home, takže v prípade iPhonu 5S nebudete môcť používať senzor otlačku prstu Apple Touch ID. Otázne je, ako pohodlné bude písanie na tejto klávesnici, ale jej autori tvrdia, že TYPO zrýchli písanie na iPhone bez preklepov o 50%. Potešením je, že TYPO je aj podsvietená, takže ju môžete pohodlne používať aj v noci. Ak by ste si chceli klávesnicu TYPO zakúpiť, môžete tak urobiť na stránke typokeyboards, pričom si ju v súčasnosti môžete predobjednať za 99 USD (v prepočte 72,13 €). Prvé klávesnice sa k svojim majiteľom dostanú v januári 2014.

TYPO

Foto: typokeyboards

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.