Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Klasické notebooky nevyhynuli, Samsung predstavuje dva

Klasické notebooky nevyhynuli, Samsung predstavuje dva
Drahomír Piok
Klasické notebooky nevyhynuli, Samsung predstavuje dva

Zdá sa, že takmer každý výrobca notebookov si „prisvojil“ jednu prémiovú značku audio zariadení. Asus spolupracuje s Bang & Olufsen a Harman Kardon, HP s Beats Audio a Samsung má JBL. Skvelý zvuk je v móde nie len u mobilných telefónov. Doménou nového piateho radu bude multimediálny výkon, inak povedané slušná grafická karta a procesory Intel tretej generácie.

Samsung 5 série 550P

Samsung 5 série 550P bude vyrábaný v dvoch veľkostiach, s 15,6″ obrazovkou a 17″ obrazovkou. Na Full HD rozlíšenie však treba v základných modeloch zabudnúť. Dizajn nezahŕňa kompaktné telo ultrabookov, ale klasické „poriadne“ šasi notebookov s hrúbkou približne 3 centimetre s hmotnosťou 2,5 až 3 kilogramy. Síce je konštrukcia tvorená výhradne plastom, novým prírastkom v rodine elegantný vzhľad nechýba. Značkový 2.1 kanálový audio systém JBL s integrovaným. „Max Bass Boost“ subwooferom by mal podávať nadpriemerné výkony. Klávesnici nechýba numerická časť, avšak podsvietenie áno.

Samsung 5 séria 550P

Procesory Intel Ivy Bridge si pomaly nachádzajú svoje miesta v notebookoch a počítačoch. Konkrétne 15″ model obsahuje Core i5 s frekvenciou 2,6 GHz a väčší 17″ má vo svojom vnútri štvorjadrový Core i7 s taktom 2,30 GHz. Napriek tomu, že celková hardvérová výbava nevyzerá vôbec zle, LCD displeje nebudú práve chvályhodnou položkou. Menší z dvojice notebookov obsahuje starý, zaužívaný štandard 1 366 x 768 bodov a väčší model 1 600 x 900 bodov. Za príplatok by malo byť k dispozícii i Full HD rozlíšenie. Primárna grafiká karta je, samozrejme, dedikovaná. Zastupuje ju NVIDIA GeForce GT 650M s 2 GB pamäte a technológiou Optimus. Operačná pamäť RAM môže dosahovať 8 GB DDR3. Pre ukladanie vašich dát bude slúžiť dvojica pevných diskov s celkovou kapacitou 2 TB. Vstavaná optická mechanika si poradí aj s Blu-ray diskami. Bezdrôtové pripojenia Wi-Fi alebo Bluetooth 4.0 sú samozrejmosťou. O rôznorodosť konektorov nebude núdza. Samsung 550P bude obsahovať USB 2.0, USB 3.0, Ethernet, HDMI, VGA a 3,5 mm porty pre slúchadlá a mikrofón. Oba modely budú dostupné od mája 2012. Cena za 15,6″ notebook odštartuje na 900 € a 17″ Samsung sa bude predávať od 1 270 €.

Samsung 5 séria 550P

Foto: Samsung