Reklama

Kisai Broke: hodinky s „rozbitým“ displejom

Imrich Maťo

Neobyčajný úlomkový displej, ciferník vyplnený z drobných minerálnych kryštálov a nová cesta odčítavania času, takmer ako na reálnych hodinkách, to sú črty, ktorými sa bude chcieť odtrhnúť od diktátu módnych trendov.

Kisai Broke

Denne sa stretávame so všakovakými prototypmi či konceptmi. Firma Tokyoflash z Japonska predstavila ďalší zo svojich bláznivých, ale fungujúcich konceptov náramkových hodín, Broke. Ciferník pozostáva z drobných farebných fragmentov, pripomínajúc vitráž, leštené telo je z nehrdzavejúcej ocele a náramok je pružný, prispôsobivý pre (takmer) každú ruku. Ďalšou zo zaujímavostí týchto náramkových hodín je možnosť dobíjania vymeniteľnej batérie z USB portu počítača alebo notebooku.

Kisai Broke Watch

Určite ste plný očakávania, ako to celé funguje. Vysvetlenie nie je také jednoduché, ako samotná funkčnosť. Obvodové farebné fragmenty predstavujú celé hodiny od 1 do 12. Vnútorný kruh fragmentov reprezentuje päť minútové intervaly a jednotlivé minúty (1 – 4) sa zobrazujú v strede. Stlačením príslušného tlačidla sa zobrazí pútavá animácia, ktorá rozsvieti displej a umožní tak odčítanie aktuálneho času. Zobrazenie času sa vypne po 7 sekundách. Hodinky Broke sú odolné voči ošplechnutiu vodou, nie sú však plne vodotesné, aby ste sa s nimi trebárs kúpali. Tieto unikátne hodinky je možné zakúpiť priamo zo stránky Tokyoflash Japan, na ktorej je uvádzaná cena v eurách 124,51 €. Tak čo, vyskúšate odlíšiť sa?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.