Reklama

Kingston 32 GB microSDHC: 45 celovečerných filmov na jednej micro karte?!

Števo Porubský

Spoločnosť Kingston Digital Europe na európsky trh uvádza svoju doposiaľ najväčšiu microSDHC pamäťovú kartu s kapacitou 32 GB. Po tom, čo v marci oznámil 32 GB microSDHC kartu Sandisk (SanDisk 32 GB microSDHC: totálny nátresk pre mobily) prichádza konkurencia.

 Kingston 32 GB microSDHC

Nová pamäťová microSDHC karta s kapacitou 32 GB patrí medzi jedny z mála kariet, na ktoré uložíte obrovské množstvo dát. V takomto prípade nejde ani veľmi o rýchlosť, ale o objem. Možno aj preto nová Kingston microSDHC karta disponuje prenosovou triedy 4, teda 4 MBps. Na trhu sa objaví už čoskoro za cenu okolo 105 € vrátane doživotnej záruky. Teda sa nemusíte báť, že vám po dvoch rokoch „odíde“ a budete si musieť kúpiť novú. Na údaje sa však záruka nevzťahuje. V balení nájdete aj miniSD a SD adaptér. V inom druhu balenia nájdete aj maličkú USB čítačku microSD kariet.

 Kingston 32 GB microSDHC

A čo na kartu? Výrobca tvrdí, že na jednu takúto miniatúrnu kartičku s rozmermi 11 x 15 x 1 mm vložíte 29 tisíc fotografií, 6 tisíc skladieb alebo 2 000 minút HD videa, resp. 45 celovecerných DivX filmov. Ak sa vám to máli máte smolu, väčšiu kartu nezoženiete. Hoci existuje formát SDXC s dvojnásobnou kapacitou, v micro formáte sa ešte neobjavil. Keď nastane táto doba, teoretické maximum microSDXC karty bude na hranici 2 TB! Tešíte sa?

Kingston 32 GB microSDHC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.