Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kill-Bills – aplikácia od študentov STU, ktorá vám pomôže s výdavkami

Kill-Bills – aplikácia od študentov STU, ktorá vám pomôže s výdavkami
Zdroj | KillBills
Stanislav Vinc
Kill-Bills – aplikácia od študentov STU, ktorá vám pomôže s výdavkami
Zdroj | KillBills
Zdroj | KillBills

Študenti Fakulty informatiky a informačných technológií na STU vytvorili aplikáciu, ktorá má používateľom pomôcť získať kontrolu nad výdavkami. Aplikácia Kill-Bills dokáže skenovať bločky a automaticky z nich prečítať údaje.

Hoci existujú desiatky aplikácií, ktoré vám majú pomôcť sledovať vaše výdavky, pri väčšine z nich narazíte na rovnaký problém. Manuálne zadávanie výdavkov je časovo náročné a skenovať slovenské pokladničné bloky jednoducho nedokážu. To ale neplatí pri aplikácii Kill-Bills, za ktorou stoja študenti Slovenskej technickej univerzity.

Aplikáciou Kill-Bills stačí bloček odfotiť a tá si z fotky následne automaticky vytiahne jednotlivé položky a ich ceny. Aplikácia ich aj automaticky zatriedi do jednotlivých kategórií, aby ste pri celkovom výpise mali vo výdavkoch prehľad. Momentálne aplikácia pozná všetky základné položky, no ak sa si s nejakou položkou nevie poradiť, používateľ ju môže zaradiť manuálne a nabudúce ju už aplikácia bude poznať.

Kill-Bills je aktuálne vo fáze uzavretého testovania, do ktorého sa môžete prihlásiť na oficiálnej stránke. Pre verejnosť by mohla byť aplikácia dostupná v priebehu tohto roku, pričom jej autori do nej plánujú zapracovať aj skenovanie dlhých bločkov a faktúr, vďaka čomu by ju mohli využívať aj podnikatelia a účtovníci. V pláne je aj export získaných dát do účtovníckych programov.

Zdroj