Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

KiaSafe je bezpečná ochrana keyless - bezdrôtového kľúča

KiaSafe je bezpečná ochrana keyless - bezdrôtového kľúča
Zdroj | Kia
Richard Pliešovský
KiaSafe je bezpečná ochrana keyless - bezdrôtového kľúča
Zdroj | Kia
Zdroj | Kia

Keyless systém prináša nesporné výhody a pohodlie aj pre tých najrozmaznanejších vodičov. Prax však ukazuje, že tento bezkľúčový systém neponúka len samé pozitíva. 

O čo ide? Bezkľúčový systém sa dá ľahko obísť, resp. nabúrať. Šikovní hekeri prišli na spôsob, ako zachytiť frekvencie z kľúča a vďaka tomu sa dostať do vozidla a odísť na ňom. Podľa ADAC by v súčasnosti nesplnila bezpečnostné kritéria väčšina automobiliek na trhu. Bližšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Zdroj | Kia

Na túto situáciu reagovala aj automobilka Kia, tá poňala riešenie jednoducho. Skonštruovala obal na bezdrôtový kľúč, ktorý funguje na princípe Faradayovej klietky. Ide o riešenie pre už existujúce kľúče a môže pomôcť bezpečnosti kým neprídu dokonalejšie systémy, pretože nik zrejme nebude predávať svoje auto kvôli potenciálnej možnosti jeho krádeže.

Pozrite si

Máte v aute keyless? Takto ukážete zlodejom prostredník

Púzdro KiaSafe bolo vyvinuté tak, aby zastavilo zlodejov odchytávajúcich frekvenciu z kľúča auta, vďaka ktorému sa môžu následne dostať do vozidla. Puzdro má tenkú kovovú vrstvu, ktorá blokuje zariadenie zlodeja.

Zaujímavo pôsobí fakt, že tento gadget ponúka priamo výrobca, nie predajca doplnkov. Cena bezpečnostného púzdra je približne 13 eur. Zakúpiť si ho môžu majitelia starších vozidiel, alebo priamo s kúpou nového automobilu – vtedy by som ho na mieste predajcu dával ako pozornosť podniku.

Zdroj