Kia Soul dostala vynovenú generáciu aj s modelom na elektrický pohon

ZDROJ | Drew Phillips

Populárne „hranaté“ vozidlo Kia Soul dostane v roku 2019 nový redizajn a tiež prírastok v podobe pokračovania elektromobilu Kia Soul EV.

ZDROJ | Drew Phillips

Novinka bola predstavená na autosalóne v Los Angeles. Dizajnovou zmenou okrem iného prešli aj svetlomety, ktoré pôsobia o niečo futuristickejšie.

Interiér dostal do vienka technologické vychytávky ako napríklad ambientné osvetlenie, 10,25″ dotykový displej či heads-up displej.

ZDROJ | Drew Phillips

Pozrite siHyundai a Kia pridávajú na autá solárne panely

Auto ponúkne viacero edícií ako napríklad Kia Soul GT-Line, ktorá nahradí Kia Soul Turbo. Tá bude mať jemne pozmenený dizajn a turbo motor.

Po stránke motoru bude k dispozícii niekoľko konfigurácií. Kúpiť sa bude dať Kia Soul s 2.0 motorom, ktorého výkon je 147 koní. Turbo motor sa postará o výkon 201 koní.

Hlavným lákadlom ale bude plne elektrická verzia Kia Soul EV, ktorá bude využívať elektrický motor a batériu známu z modelu Kia Niro EV či Hyundai Kona Electric. Výkon motoru je taktiež 201 koní a kapacita batérie je 64 kWh. Dojazd oznámený nebol, no Kia Soul EV by na jedno nabitie mala zvládnuť viac ako 320 kilometrov.

K dispozícii by tiež mala byť funkcia rýchlo-nabíjania a štyri jazdné modely vrátane Eco, Eco+, Comfort a Sport. Po dizajnovej stránke budú k dispozícii dve verzie – Kia Soul EV a Kia Soul EV Designer Collection. Vo vnútri nájdeme 10,25″ dotykový displej.

ZDROJ | Drew Phillips

Pozrite siKia Niro EV pozná svoj finálny dizajn aj parametre

Elektrické vozidlo ponúka ďalšie technologické funkcie, ktoré sa budú starať o bezpečnosť ako napríklad funkcia udržiavania auta v jazdnom pruhu, adaptívny tempomat či senzor prevencie kolízie. Nechýba prémiová výbava ako audio systém s 10 reproduktormi, vyhrievané sedadlá či bezdrôtová nabíjačka pre smartfóny.

Kia Soul by mala byť dostupná v priebehu roku 2019. Cena zatiaľ nebola oznámená, no už teraz sa tešíme na nový prírastok do rodiny elektromobilov.

ZdrojAutoblog

Komentáre k článku