Reklama

KIA odhalila svoje najväčšie elektrické SUV, EV9 prekvapí aj otočnými sedadlami!

Zdroj | Kia
Igor Neštrák
Zdroj | Kia
Zdroj | Kia

Kórejská spoločnosť Kia Corporation svetu ukázala dizajn exteriéru a interiéru modelu Kia EV9, svojho elektrického vlajkového SUV, ktoré v sebe skrýva odvážny štýl. Tento model predstavuje kľúčový krok vpred na ceste spoločnosti stať sa poskytovateľom trvalo udržateľných riešení mobility.

Hlavnou témou modelu EV9 je filozofia dizajnu „Opposites United“ , ktorá využíva kreatívne napätie generované odlišnými hodnotami prírody a modernosti na vytvorenie harmonického celku. Kia EV9 aplikuje kombináciu elegantných, sochárskych tvarov s cieľom vytvoriť nápadne súčasné, no elegantne pokojné SUV.

Dizajnéri využili kombináciu prvkov z prírodného a materiálneho sveta, ktoré zohrali kľúčovú úlohu pri formovaní vonkajšieho dizajnu EV9. Prednej časti dominujú jednoduché jasné línie, ktoré vyžarujú sebaistotu, jasnosť a pokoj. 

Obsah pokračuje pod reklamou

Výrazné vertikálne svetlomety dodávajú modelu EV9 vizionársky a futuristický vzhľad a dojem. Inovatívne LED svetlá pre denné svietenie vytvárajú nový zážitok z osvetlenia a poskytujú sofistikovaný animovaný vzor osvetlenia, ktorý bude Kia označovať ako Digital Tiger Face.

Bočný profil EV9 spája silnú a nespornú identitu SUV s výnimočnou aerodynamickou účinnosťou. Vysoko výrazné geometrické oblúky kolies spájajú bočnicu karosérie, čím sa zjednocujú prvky bočného dizajnu do súdržnej štruktúry, ktorá predstavuje odhodlaný vzhľad. 

Aerodynamike napomáhajú zapustené kľučky dverí a skosená zadná línia strechy, čím poskytujú pocit hladkého a efektívneho pohybu. Čisté línie zadných dverí, ktoré sú v zadnej časti vozidla elegantne doplnené tenkými zadnými svetlami reflektujú silný a sebavedomý postoj EV9.

Kia EV9, bude ponúkaná v šesť , ale aj v sedemmiestnej verzii, čím zachytila spätnú väzbu od rodín, ktorou zabezpečí, že EV9 poskytne rovnaký priestor, pohodlie a zážitok pre všetkých cestujúcich bez toho, aby sa všetka pozornosť sústredila na vodiča. Sedadlá v prvom a v druhom rade sedadiel sa môžu sklopiť. 

Sedadlá v druhom rade sa dajú bez námahy otočiť o 180 stupňov, takže cestujúci môžu komunikovať s tými, ktorí sedia v treťom rade. Tretí rad ponúka aj držiaky nápojov a nabíjacie body pre mobilné zariadenia.

Panoramatická palubná doska siaha od volantu až po stred vozidla. Palubnej doske dominujú dve 12,3 palcové dotykové obrazovky, ktoré ponúkajú jednoduché ovládanie funkcií vozidla a zabezpečujú, že fyzické tlačidlá sú obmedzené na minimum.

Stredová konzola je vybavená bohatými úložnými možnosťami vrátane priestrannej priehradky umiestnenej na jej základni. Dvere stredovej konzoly sú ďalej navrhnuté tak, aby prispeli k celkovému zdokonaleniu vnútorného priestoru.

Displej určený pre ovládanie audia, navigácie a telematiky vytvára bohatý a pohlcujúci zážitok. Pod touto obrazovkou je rad skrytých dotykových tlačidiel, ktoré slúžia na ovládanie kúrenia, ventilácie a klimatizácie.

Kia EV9 absolvuje digitálnu svetovú premiéru koncom marca. Počas tohto podujatia Kia zverejní všetky technické informácie a prípadné ceny pre jednotlivé svetové trhy.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.