Reklama

Kenwood Keg MG-G608: “Empétrojky“ stále žijú!

Drahomír Piok

Aj keď trh s mp3 prehrávačmi je stále na ústupe a vidina uvedenia nového výrobku na trh vyzerá pri konkurencii od Applu ako samovražda, tak sa spoločnosť Kenwood rozhodla ešte znova rozšíriť svoju ponuku prehrávačov Keg. Oproti jabĺčkovému výrobcovi má naviac zabudovaný Bluetooth (ak nepočítame iPod Touch) a slot pre microSD karty.

Kenwood Keg MG-G608

Verím, že väčšina z vás už nepoužíva alebo nevlastní MP3 prehrávač. Veď načo so sebou ťahať ďalšiu zbytočnú vec, keď mi ho môže pohodlne zastúpiť všemocný mobil? No z iného pohľadu môže byť nosenie MP3 prehrávača veľmi užitočné. Šetríme batériu na mobilnom telefóne, pohodlnejšie je aj ovládanie a v neposlednom rade môže slúžiť aj ako imidžový doplnok. Kenwood Media Keg s modelovým označením MG-G608 určite patrí k tým kvalitnejším na trhu a spomínané prednosti má v malíčku. Dizajnovo veľmi sympatický výrobok v sebe ukrýva 2“ TFT LCD displej, ktorý si nerozumie s dotykom. Pri takejto veľkosti by to aj tak bolo k ničomu. Pod ním sa nachádzajú základné hardvérové tlačidlá pre ovládanie. Keďže sa zatiaľ predaj plánuje iba v Japonsku, užívateľské rozhranie je dostupné iba v angličtine alebo japončine. Vnútorná pamäť pre ukladanie súborov je 8 GB, no dá sa rozšíriť microSD kartami do veľkosti 16 GB.

Kenwood Keg MG-G608

Používateľov určite poteší známa funkcia Bluetooth, ktorá je prítomná vo verzii 2.0 s EDR. MP3 prehrávač prehraje bez problémov formáty MP3, ACC, WMA a WAV. Prezeranie fotografií v JPEG či BMP prekážkou tiež nebude, no s videom je to už horšie, nový Kenwood si s ním totiž vôbec nerozumie. Pre nabíjanie a prenos dát slúži port USB 2.0. Na jedno nabitie výdrží hrať podľa spoločnosti aj 19 hodín. Pre slúchadlá je tu samozrejme prítomný štandardný 3,5 mm audio konektor. Váha prehrávača je príjemná a nepresiahne 55 g. Rozmery 46,5 mm x 98,5 mm x 13,5 mm sú kompaktné, a tak sa táto MP3-ka vojde do každého vrecka. Ako som spomínal, predávať by sa mal iba v Japonsku. Dostupný bude na predajných pultoch v rôznych farebných variantocha to už v budúci mesiac za sumu v prepočte približne 130 € za kus.

Foto: Kenwood.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.