Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Keď štandard nestačí - slúchadlá Beyerdynamic T1 a T5

Keď štandard nestačí - slúchadlá Beyerdynamic T1 a T5
Zdroj | Beyerdynamic
Richard Pliešovský
Keď štandard nestačí - slúchadlá Beyerdynamic T1 a T5
Zdroj | Beyerdynamic
Zdroj | Beyerdynamic

Známy nemecký výrobca špičkových slúchadiel Beyerdynamic prináša na trh už tretiu generáciu dvojice slúchadiel najvyššej rady – T1 a T5. V obidvoch modeloch sa nachádzajú vlastné patentované, odborníkmi oceňované meniče Tesla.

Novinky sú ručne vyrábané v Nemecku pre náročných poslucháčov. Ich základom sú meniče vyvinuté a vyrábané spoločnosťou Beyerdynamic. Oceňujú ich nielen odborníci, ale tí, pre ktorých sú určené – milovníci hudby. Majú certifikát Hi-Res audio, sú známe vyrovnanou charakteristikou a značným frekvenčným rozsahom od 5 do 50 000 Hz.

Zdroj | Beyerdynamic

Tretia generácia slúchadiel má novú dvojvrstvovú sendvičovú membránu a silný magnet, ktorý je teraz bližšie k cievke a prináša ešte lepšie reprodukčné vlastnosti. Ich prevedenie ponúka optimálny výkon v spojení so všetkými typmi prehrávačov a zosilňovačov.

Oba modely sú vzhľadom k ich kvalite skonštruované ako káblové slúchadlá s veľkými náušníkmi cez uši a hlavovým mostom. Použité sú vysoko kvalitné káble OCC 7N s 3,5 mm audio konektormi typu jack, v prípade potreby sa dajú odpojiť a vymeniť za samostatne predávané symetrické prevedenie.

Beyerdynamic T1

Zdroj | Beyerdynamic

Nová generácia T1 prichádza s kompletne čiernym dizajnom. Výrobca im znížil impedanciu na 32 ohmov, čo znamená, že sa dajú vybudiť aj bežnými prenosnými prehrávačmi hudby a nie je nevyhnutné používať slúchadlový predzosilňovač.

Beyerdynamic T1 majú otvorenú konštrukciu, velúrové náušníky s pamäťovou penou. Výhodou tejto konštrukcie oproti zatlmeným modelom je ich prirodzenejší zvuk a vyšší komfort pohodlia aj pri dlhodobom používaní. Hmotnosť slúchadiel je 360 gramov.

Pozrite si

beyerdynamic ponúka prvé štupľové slúchadlá s personalizáciou zvuku

Beyerdynamic T5

Zdroj | Beyerdynamic

V prípade T5 ide o uzavretý model. Vďaka dobrému utlmeniu a koženkovým náušníkom je tento model vhodný aj pre počúvanie na cestách.

Zdroj | Beyerdynamic

Treba si však treba uvedomiť, že zo smartfónu nezískate brilantný zvuk, ani keď ho počúvate na špičkových slúchadlách. V tom prípade sa to dá riešiť externým slúchadlovým zosilňovačom so vstavanými DA prevodníkmi – Beyerdynamic Impacto Universal. Je to malé zariadenie, ktoré pripojíte k smartfónom (Android, iOS) s konektormi microUSB, USB-C alebo Lightning.

Zdroj | Beyerdynamic

Slúchadlá Beyerdynamic T1 a T5 tretej generácie sú už k dispozícii na našom trhu, ich doporučená cena je 1 019 eur.

Zdroj | Beyerdynamic

 

Zdroj