Reklama

Kde si nájsť prácu snov? Týchto 5 portálov vám to jednoznačne uľahčí

Zdroj | Unsplash/John Schnobrich
Michal Sobek
Zdroj | Unsplash/John Schnobrich
Zdroj | Unsplash/John Schnobrich

Dnes je v kalendári zapísaný Medzinárodný deň boja proti nezamestnanosti. Viete, ako sa s ním vysporiadať? No predsa hľadaním práce pre tých, čo sú aktuálne nezamestnaní. Ukážeme vám 5 webových portálov, s ktorými to bude oveľa ľahšie.

Aktuálne je miera nezamestnanosti na Slovensku na úrovni 5,90 %. Najhoršie je na tom Prešovský kraj, kde je to takmer 10 %. Stále je to pomerne slušne číslo, ak si zoberieme do úvahy, že nás vyše dvoch rokov „terorizoval“ Covid a Putin pred rokom odštartoval svoju „špeciálnu vojenskú operáciu“ na Ukrajine.

S hľadaním práce sa to s príchodom internetu zjavne zjednodušilo. Na známych portáloch sa dennodenne zverejňujú stovky pracovných ponúk. Okrem názvu ponuky tam máte aj jej popis, vlastnosti, ktorými by ste ako uchádzať mali disponovať, mesačný plat a mnoho ďalšieho. Ktoré sú tie top portály na Slovensku?

Obsah pokračuje pod reklamou

Toto nie je webový vyhľadávač ako taký, ale ide o sociálnu sieť, spustenú ešte v roku 2003, orientovanú práve na obchod. Už v marci 2011 sieť prekonala métu 100 miliónov registrovaných užívateľov a je úspešná dodnes.

V profile užívateľa sa nachádza jeho životopis obsahujúci položky ako kariéra, pracovné miesta a vzdelanie. Prostredníctvom kontaktov je používateľ zapojený aj do kontaktov svojich kontaktov, čím vzniká previazaná sieť užívateľov. LinkedIn ponúka aj najrôznejšie skupiny a aplikácie.

Tento webový portál funguje veľmi podobne ako Profesia.sk, teda máte na začiatku filter, kde zadáte názov pozície, miesto výkonu práce a odhadovaný plat. Po zobrazení ponúk viete na nich reagovať vypísaním rýchleho dotazníka s kontaktnými údajmi, kde môžete pripojiť aj váš životopis.

Taktiež tu máte druh pracovného pomeru, miesto výkonu práce, plat, popis pracovnej ponuky a vlastnosti, ktoré sa od uchádzača vyžadujú. Samozrejme nemôže chýbať termín nástupu do práce.

Na veľmi podobnom princípe ako Kariéra.sk funguje portál Pracuj.sk. Portál zahalený do odtieňov modrej farby je veľmi prehľadný a dostupný. Nechýba praktický filter aj reagovanie na danú pracovnú pozíciu vyplnením dotazníka.

Na hlavnej stránke nižšie nechýba sekcia najznámejších zamestnávateľov, ktorý s daným portálom spolupracujú a pravidelne vydávajú inzeráty. Ešte nižšie nájdete aj partnerské vysoké školy, takže aj tie vedia svojim študentom po absolvovaní štúdia nejaké pracovné pozície poskytnúť.

Moderne vyzerajúci web Pretlak.sk sa orientuje predovšetkým na najaktuálnejšie pracovné ponuky zo sveta marketingu, dizajnu, IT, startupov, e-commerce a z ďalších súvisiacich odvetví. Okrem toho podporuje kreatívnu komunitu freelancerov, prácu na diaľku a kvalitu nad kvantitou.

Ponuky sa delia na sponzorované, topované a exkluzívne. Je tu možnosť byť súčasťou aj VIP zoznamu uchádzačov, čo zvýši vaše šance na zamestnanie. Ak spadáte do uvedených uchádzačov z danej oblasti, určite neváhajte vyskúšať aj tento portál.

Hádam najznámejším portálom na hľadanie nových zamestnaní je na Slovensku Profesia.sk. Nájdete tam naozaj všetko a dobre funguje aj samotný filter. Zadáte si názov pracovnej pozície, mesto, v ktorom by ste ju vykonávali a možnú vzdialenosť od toho mesta.

Spoľahlivo si zvolíte aj druh pracovného pomeru, termín nástupu do práce, ale aj mesačnú výšku platu. Okrem toho si na tomto webe môžete vytvoriť aj jednoduchý životopis, ktorý rovno spoločnostiam posielate alebo si ho jednoducho stiahnete vo formáte .pdf, pričom ho môžete neustále upravovať o vaše nové pracovné skúsenosti.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.