Reklama

Kde pozerať MS v hokeji 2022? Tento rok dôjde k zásadnej zmene vo vysielaní

Zdroj | Markus Spiske
Stanislav Vinc
Zdroj | Markus Spiske
Zdroj | Markus Spiske

Už budúci piatok 13. mája odštartujú Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji 2022, ktoré sa po troch rokoch konečne dočkajú aj plných tribún nadšených fanúšikov. Pokiaľ si ale chcete majstrovstvá vychutnať v pohodlí domova, naladiť si budete musieť správnu televíziu.

Domovskou televíziou prestížnych športových súťaží je už dlhé roky s drobnými výnimkami RTVS, ktorá zvyčajne vysiela hlavné športové zápasy a disciplíny na :Jednotke a tie vedľajšie na :Dvojke, pričom pokrytie šampionátov dopĺňa aj hlasovým vysielaním v programe Rádia Slovensko. Tento rok to bude inak.

Všetkých 64 zápasov šampionátu Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2022 RTVS odvysiela na :Športe a vo vysielaní Rádia Slovensko. V televíznom vysielaní sa objaví v živom prenose 34 hlavných zápasov, zvyšných 30 zápasov (základné skupiny, švrťfinálové duely), ktoré sa hrajú súbežne, budú odvysielané zo záznamu okamžite po skončení priameho prenosu.

Kde sledovať :Šport?

Televíziu :Šport má už dnes vo svojich programových balíkoch zaradená drvivá väčšina operátorov. Pokiaľ tento kanál ešte v ponuke programov nevidíte, skúste si opätovne preladiť váš televízor (DVB-T), set-top box alebo ohľadom tejto otázky skúste kontaktovať vášho poskytovateľa televízneho vysielania.

MS v hokeji 2022 však už tradične bude možné sledovať aj online prostredníctvom webovej stránky rtvs.sk. Online vysielanie je plne funkčné aj na smartfónoch a tabletoch s operačným systémom Android a iOS a sledovať jeho možné v rozlíšeniach 360p, 480p, 720p (HD) a 1080p (Full HD). V akom najvyššom rozlíšení budú vysielané majstrovstvá, zatiaľ nevieme.

Vysielanie Rádia Slovensko je taktiež možné počúvať online a to prostredníctvom webu slovensko.rtvs.sk. Aj v tomto prípade by malo vysielanie bez problémov fungovať aj na mobilných zariadeniach.

Nielen zápasy

Keďže sa majstrovstvá nebudú musieť o vysielací čas deliť s iným nešportovým programom, RTVS na obrazovky kanálu :Šport prinesie aj ďalšie sprievodné relácie z prostredia hokeja. Každý deň počas trvania majstrovstiev bude RTVS vysielať zábavnú talšou Richarda Litntnera Citronáda, ktorá sa bude venovať aj 20. výročiu historického hokejového zlata z Göteborgu.

Zhrnutie dňa na majstrovstvách pokryje televízia v programe MS v kocke, ktorý bude obsahovať 30-minútový zostrih všetkých zápasov s originálnym komentárom. Novinkou bude Fínsky denník, v ktorom postupne každý člen štávu RTVS v Helsinkách ponúkne svoj pohľad na šampionát a samotné mesto.

Podobný sprievodný program sa objaví aj na Rádiu Slovensko, kde budú okrem samotných zápasov odvysielané aj rozhovory, publicistické materiály a zaujímavosti a novinky z tábora slovenskej reprezentácie. Informácie z majstrovstiev sa objaví v programoch Rádiožurnál, Športžurnál či Nočná pyramádia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.