Reklama

KDDI Infobar A01: Android 2.3 zmenený na nepoznanie

Drahomír Piok

Japonský mobilný operátor KDDI vyrába v krajine zapadajúceho slnka svoju vlastnú značku mobilných telefónov. Na tom by nebolo vôbec nič čudné, veď to predsa robia aj naši operátori. KDDI sa ale pustilo aj do veľmi originálnej modifikácie známeho operačného systému. Na prvý a ani na druhý pohľad nenájdeme takmer žiadne spoločné znaky, no očku skúseno používateľa by mohli napovedať tlačidlá pod displejom.

KDII Infobar A01

Telefón alebo presnejšie smartfón od japonského operátora, ktorý je úspešne na trhu od roku 2000, používa ako operačný systém Android. Presnejšie v najnovšej verzii 2.3 Gingerbread. Okrem netypickej stavbe užívateľského rozhrania, ktoré má črty Windows Phone 7,  má KDDI Infobar A01 skutočne nevšedný dizajn. Na plochu, ktorá je tvorená dlaždicami si môžeme pridávať vlastné widgety, triediť ich do kategórií alebo pomocou nich rýchlo spúšťať rôzne iné aplikácie. Tlačidlá s typickými symbolmi pre Android na spodnej strane nahradili tentoraz nápisy Menu, Home a Back. Prirodzene fungujú úplne rovnako aj ako na iných Androidoch. Vskutku originálne a nezameniteľné riešenie. Pod plastovou konštrukciou sa ukrýva jednojadrový procesor značky MSM8655 s taktom 1 GHz. Displej má uhlopriečku 3,9“ (niektoré informácie tvrdia o 3,7“), rozlíšenie dosahuje QHD, čiže 960 x 540 pixelov. Použitý čip fotoaparátu má 8 Mpx a mal by vedieť nahrávať HD video.

KDII Infobar A01

Keďže mobil je pod taktovkou Japonska, tak v „povinnej výbave“ nechýba TV tuner, no predná videokamera sa tu nenachádza. Rozumie si zo sieťami GSM a CDMA, nesklame ale ani pri GPS, Wi-Fi 802.11 b/g/n/ alebo Bluetoothute 3.0. Výborným doplnkom je stále rozširujúca platforma NFC pre rýchle bezkontaktné platby. Dokonca niektoré informácie hovoria o tom, že ešte obsahuje aj dávno zabudnuté IRDA pripojenie. Kto vie prečo. Interná pamäť pre aplikácie je 2 GB. Telefón našťastie podporuje aj microSD karty, no či výrobca bude dobaľovať tieto karty do balenia alebo ak áno, tak v akej veľkosti je zatiaľ neznáme. Obsah SD karty by sa mal dokonca dať aj zašifrovať, no akou silnou šifrou výrobca neprezradil. Rozmery sa dostali na 118 mm x 63mm x 11,8 mm spolu s váhou 113 gramov. Telefón bude v predaji v najbližších mesiacoch a v rôznych farebných kombináciách. Cena a dostupnosť ostáva zatiaľ, tiež malým tajomstvom.

KDII Infobar A01

Foto: KDDI

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.