Reklama

Hľadáme každodenný notebook pod stromček do 500 €

Zdroj | Dell
Viktor Šmidák
Zdroj | Dell
Zdroj | Dell

Presne o mesiac príde Ježiško a s ním aj darčeky pre tých, ktorí poslúchali. Medzi každoročné prekvapenia pod stromčekom patria aj notebooky. Tentokrát sme vybrali také, ktoré nevyprázdnia celý bankový účet.

Viac tipov na darčeky z najrôznejších kategórií nájdete v špeciálnej sekcii Vianoce.

Na zhrnutie pár dôležitých zásad:

  • vyberáme notebooky aspoň s procesorom Intel Core i3
  • 4 GB operačnej pamäte RAM sú minimum, na menšie hodnoty ani nepozerajte
  • ak je to možné, vyberajte skôr rýchlejší SSD disk, prípadne kombináciu HDD a SSD
  • Full HD rozlíšenie je príjemným spestrením, no za 500 € sa treba i uskromniť
  • pamätajte, že notebook bude primárne slúžiť na každodenné úlohy, žiadne náročné hranie
  • vysoká výdrž batérie je veľkým plusom

To najzaujímavejšie na trhu

Na trhu notebookov do 500 € nájdeme pomerne širokú škálu produktov. Niektoré ponúkajú lepšie špecifikácie z jednej oblasti, no nedostačujúce v inej. Treba si uvedomiť, že do 500 € ide skôr o lacnejšie modely. Snažíme sa preto hľadať zlatú strednú cestu.

V tejto cenovej hladine nájdeme zástupcu takmer každého väčšieho výrobcu. Acer, ASUS či HP nie sú výnimkami. Čínske značky, akou je napríklad aj Lenovo však môžu ponúkať lepšie parametre za prijateľnejšiu cenu.

Všetky ceny v zozname sú oficiálne, preto sa môže stať, že notebook nájdete na internete aj o niekoľko desiatok eur lacnejšie. Naopak by to však byť nemalo.

Acer Chromebook 14

469,00 €

Zdroj | Acer

Ako už názov hovorí, Acer Chromebook 14 For Work v sebe skrýva 14-palcový displej s ostrým Full HD rozlíšením. Plynulý chod by mal zabezpečiť Intel Core i3 aj 4 GB pamäte RAM. Intel HD Graphics 520 je novšou verziou grafických kariet, ktoré sú šetrné k batérii.

Batéria má mať priemernú výdrž až 12 hodín. Tento údaj nemusí byť až tak prehnaný, nakoľko ide o notebook s operačným systémom Chrome OS. Bohužiaľ i kvôli tomu dostanete len 32 GB eMMC pamäte. Taktiež tu budete márne hľadať DVD mechaniku. V tomto prípade ide skutočne o notebook na dlhé cesty, a to aj vďaka hmotnosti 1,5 kilogramu.

ASUS F555LF

495,00 €

Taiwanský výrobca ASUS má tiež čo povedať. Notebook disponuje procesorom Intel Core i3 a až 8 GB pamäte RAM. Podržať by používateľa mala aj NVIDIA GeForce GT 930M s 2GB. Pozerať sa budete na 15,6-palcový Full HD panel.

Výrobca tiež napriek upadajúcej popularite implementoval aj DVD mechaniku. ASUS použil najnovšiu verziu operačného systému Windows 10.

DELL Inspiron 15

479,00 €

Zdroj | Dell

Ďalej tu máme notebook z americkej dielne spoločnosti Dell. Za cenu 480 € dostanete klasický, lesklý 15,6-palcový panel s rozlíšením 1366×768 a numerickou klávesnicou. Ďalej procesor Intel Core i3, 4 GB pamäte RAM i 500 GB harddisk.

Prekvapia až 4 GB pamäte, ktoré sú pridelené dedikovanej grafickej karte nVidia GeForce 920M. Raritou sa už stáva DVD-RW mechanika, ktorú tu ale nájdeme. Priemerná výdrž sa ustálila na šiestich hodinách. Dell Inspiron 15 má predinštalovaný Windows 8.1.

HP 250 G5

450,00 €

Zdroj | HP

V našom zozname si našiel aj notebook od HP. Znova tu máme procesor Intel Core i3 aj 4 GB pamäte RAM i klávesnicu s číslami. Zmenou je však typ použitého pevného disku. Poteší SSD s hodnotou 256 GB aj matný 15,6-palcový monitor s Full HD rozlíšením.

Naopak slabšia integrovaná grafika od Intelu vás rýchlo presvedčí o tom, že na náročnejšie hry môžete zabudnúť. Filmy si však môžete pozrieť aj na DVD pomocou optickej mechaniky.

Lenovo IdeaPad 100-15

479,00 €

Zdroj | Lenovo

Náš výber uzatvára kúsok od spoločnosti Lenovo. Ten ponúka oproti ostatným výrobcom viac muziky za menej peňazí. Pri tomto modeli ide o Intel Core i5, 6 GB pamäte RAM i 2 GB nVidia GeForce GT920A. 15,6-palcový HD monitor neprekvapí, no bude menšou záťažou pri graficky náročnejších procesoch. Preto by tento notebook mal zvládať i nejaké tie hry.

Tie je možné uložiť na 1 TB HDD. Optická mechanika je dostupná tiež. Lenovo IdeaPad 100-15 prichádza s nainštalovaným Windowsom 10.

Pozrite si

8 Ultrabookov ako tip pre malý veľký darček pod stromček

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.