Reklama

Kaufland spúšťa na Slovensku online trhovisko

Zdroj | Roberto Cortese/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Roberto Cortese/Unsplash
Zdroj | Roberto Cortese/Unsplash

Témou dňa je zvyšovanie cien, vďaka čomu sa snažia ľudia šetriť kde sa dá. Na druhej strane však firmy bojujú s menšími tržbami, pričom ich prevádzkové náklady stúpajú. Aj preto teraz ešte viac ako kedykoľvek predtým potrebujú nájsť nové trhy.

Kaufland plánuje v tomto roku spustiť na našom a českom trhu vlastné online trhovisko. Služba už úspešne funguje v Nemecku, kde cez ňu predáva viac ako 9 000 obchodníkov.

Kaufland Global Marketplace takto umožní výrobcom a obchodníkom predávať za minimálne náklady v troch krajinách naraz. Najprv bola známa pod značkou Hitmeister, predvlani v rámci akvizície prešla priamo pod Kaufland. Aktuálne na online trhovisko chodí 32 miliónov návštevníkov mesačne, kde si môžu vyberať v neuveriteľných 5 000 kategóriách. Marketplace zaznamenáva v posledných rokoch medziročný rast 90 %.

Obsah pokračuje pod reklamou

On-line trhovisko predstavuje all-in-one riešenie, takže tam nájdete nielen potrebné nástroje a technológie, ale i užotočné služby pre predajcov. Obchodníkovi pritom stačí iba jedna registrácia, následne si môže vybrať, v ktorých krajinách chce svoje produkty ponúkať. Bez ohľadu na ich počet sa platí len jeden paušálny mesačný poplatok, ktorý začína na sume 47,40 eur (s DPH). Za každý dokončený predaj sa platí provízia. Poteší, že obchodníci si môžu túto služby vyskúšať zadarmo. Prvých 6 mesiacov je totiž bez platenia paušálu aj provízie.

Ak teda hľadáte nové predajné kanály, dokonca aj v zahraničí, je možné, že vás táto služba zaujme. Výhodou je, že vôbec nemusíte mať vlastný e-shop, nič sa nedej, ak ste doteraz fungovali v offline prostredí. Ak máte vlastný e-shop, určite využijete možnosť jeho propagácie v Kaufland Global Marketplace. Mesačný poplatok je v tomto prípade 59,88 eur.

Vaše položky potom môžete vkladať do systému pomocou CSV súborov, cez API, alebo sieť desiatok partnerov, ktorí sú už na systémy technicky prepojení. Kaufland sa postará o celú zákaznícku cestu – od prezentácie, marketingu až po samotnú platbu a zaistenie dopravy objednaného tovaru. Uvidíme, ako sa to zabehne u nás, no ak to funguje v Nemecku, môže to byť zaujímavá príležitosť aj pre naších výrobcov a podnikateľov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.