Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kaspersky Safe Kids pomôže ochrániť naše deti

Kaspersky Safe Kids pomôže ochrániť naše deti
Zdroj | Kaspersky Lab
Imrich Maťo
Kaspersky Safe Kids pomôže ochrániť naše deti
Zdroj | Kaspersky Lab
Zdroj | Kaspersky Lab

Na začiatku tejto správy si ukážme zopár štatistických údajov z prieskumu (PDF) spoločností Kaspersky Lab a B2B International, z ktorého sme vás o niekoľkých nezanedbateľných výsledkoch už informovali. Dnes sa zameriame na to najcennejšie v našich životoch. Nie je to špičkové auto, ani luxusný dom. Sú to naše deti.

Zdroj | Kaspersky Lab
Pozrite si

Tri štvrtiny používateľov internetu nerozpozná online hrozby

V Európe totiž viac ako polovica z opýtaných rodičov (52%) uviedla, že počet hrozieb, ktorým sú vystavené ich deti na internete neustále narastá. Každý tretí z nás (30%) navyše priznáva, že nedokážeme kontrolovať, čo naše deti vidia alebo robia na internete. Jednou z možností, ako eliminovať nepríjemné dôsledky využívania internetu je riešenie Kaspersky Safe Kids od spoločnosti Kaspersky Lab.

Zdroj | Kaspersky Lab

Väčšina z funkcií tohto riešenia je bezplatná, vybrať si môžete aj prémiovú platenú verziu. Kaspersky Safe Kids je dostupné pre systémy Windows, Mac, ako aj Android a iOS. Jeho používanie si vyžaduje iba registráciu na portáli My Kaspersky, vytvorenie profilu pre svoje dieťa a stiahnutie aplikácie pre preferovanú platformu. Následne môžeme nastavovať vlastné pravidlá, ale hlavne sledovať, koľko času trávia naše deti na zariadení, aké aplikácie sťahujú, aké webové stránky prezerajú, ich polohu atď.

Zdroj | Kaspersky Lab
Pozrite si

ESET Parental Control na ochranu detí je už aj na Androidoch

V prípade ohrozenia dieťaťa dostane rodič alebo určený člen rodiny e-mail prípadne správu vo forme tzv. push-notifikácie (nesmieme zabudnúť, že my, rodičia, musíme mať na svojom zariadení nainštalovanú rodičovskú verziu Safe Kids). Prostredníctvom účtu My Kaspersky potom môžeme sledovať sumár aj detailné štatistiky aktivity dieťaťa na internete v rôznom časovom rozsahu (deň, týždeň, mesiac).

Keďže aj mnohí z nás v redakcii TECHBOX sú rodičmi, odporúčame vám nezanedbať túto problematiku a pozrieť sa na jedno z riešení ochrany detí pred internetovými hrozbami.