Reklama

Kamera Xiaomi BW400 so solárnym napájaním je takmer o tretinu lacnejšia!

Zdroj | Xiaomi
Števo Porubský
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Ak hľadáte bezpečnostnú kameru do domácnosti či firmy, máme pre vás super tip. Xiaomi má totiž kameru Solar Outdoor Camera BW400, ktorú teraz kúpite o takmer tretinu lacnejšie!

V tejto čínskej „krabičke“ nájdete úplne všetko, čo by ste mohli od smart bezpečnostnej kamery chcieť. A to vrátane obrovskej 10 000 mAh batérie, ktorá kameru udrží pri živote dlhé mesiace.

Zdroj | Xiaomi
Obsah pokračuje pod reklamou

Práve vďaka fotovoltaickému panelu na hornej časti telesa kamery zvládne BW400 fungovať pokojne aj roky bez potreby akejkoľvek starostlivosti o napájanie. Xiaomi pritom zatiaľ takú kameru nikdy nemalo a na napájanie boli potrebnú buď výmenné batérie, alebo pripojené extra solárne panely. Toto riešenie je podstatne jednoduchšie a vôbec nie drahšie. Navyše teraz ešte aj s takmer tretinovou zľavou oproti cene s akou prišla kamera na trh.

Xiaomi Solar Outdoor Camera BW400 má maličký 1/2,7″ snímač s rozlíšením 4 Mpx a 2,5K videom, teda zhruba 2 560 x 1 440 px. Snímač je uložený pod optikou s zorným uhlom FOV 132° (resp. 113,3° horizontálne a 58,7° vertikálne) a svetelnosť na úrovni f/1,6. Dáta sa ukladajú na SDXC kartu, alebo do cloudu.

Zdroj | Xiaomi

Samozrejmosťou je aj nočné snímanie, na čo slúžia 4 výkonné LED diódy, ale aj dvojica infračervených diód pri optike. Okrem infračerveného nočného videnia zvláda aj plnohodnotné farebné nočné snímanie. Určite poteší aj prítomnosť AI, vďaka ktorej je kamera schopná rozpoznávať predmety, zvieratá i ľudí.

Samozrejmosťou je kompletná správa cez mobilnú appku a podpora HyperOS. Nechýba vytváranie detekčných zón či kompletný log z kamery. Okrem sledovania je možné s druhou stranou aj komunikovať. Ak teda čakáte balík, no nie ste doma, môžete cez kameru komunikovať s kuriérom či inou, aj neželanou návštevou.

Zdroj | Xiaomi

Azda jedinou nevýhodou je, že k internetu sa kamera nepripája priamo, ale cez Xiaomi Smart Home Hub. Šetrí to vraj energiu a zvyšuje bezpečnosť. V hube je tiež bezpečnostný MJA1 čip. Telo je odolné voči vode, prachu a vlhkosti (IP66).

Aktuálne je možné kameru kúpiť s takmer tretinovou zľavou aj v renomovaných e-shopoch na Slovensku. Cena necelých 115 € je pritom o 32 % nižšia ako keď prišla kamera na náš trh. Xiaomi má pritom na našom trhu celkom bohaté portfólio smart bezpečnostných kamier.

Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Zdroj | Xiaomi
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.