Reklama

Kam na výlet? Slovenská aplikácia Rozhliadni sa vás zavedie na krásne miesta

Zdroj | Brain:IT
Stanislav Vinc
Zdroj | Brain:IT
Zdroj | Brain:IT

Zima prevažne strávená v interiéri sa konečne končí a predpoveď počasia na budúci týždeň si doslova pýta plán na dobrý výlet v okolí. S výberom miesta, plánovaním cesty a aj samotnou navigáciou vám pomôže appka Rozhliadni sa.

Ideálnou odmenou za zdolaný kopec je zvyčajne krásny výhľad. Ten vám na Slovensku poskytnú doslova desiatky turistických rozhľadní a vyhliadkových veží. Ako ich však nájsť, ako sa k ním dostať a čo od nich vlastne čakať? Všetky odpovede o vašej najbližšej ceste za výhľadom vám poskytne slovenská aplikácia Rozhliadni sa.

Aplikácia pre Android aj iOS obsahuje všetky informácie o turistických rozhľadniach a vyhliadkových vežiach na Slovensku aj v pohraničí, ku ktorým sa majú v budúcnosti dostať aj rozhľadne v susedných krajinách. Aplikácii stačí povoliť prístup k vašej aktuálnej polohe a na domovskej obrazovke už uvidíte najbližšie rozhľadne vo vašom okolí. Tie ostatné vám aplikácia ukáže na mape.

Rozhľadne môžete vyhľadávať aj podľa názvu mesta, obce alebo okresu. Ak vašu obľúbenú rozhľadňu či vyhliadkovú vežu v aplikácii nenájdete, stačí klepnúť na tlačidlo „+“ a vyplnením webového formulára na chýbajúcu rozhľadňu upozorniť vývojárov aplikácie.

Pozrite si

8 aplikácií mesiaca – od praktických drobností až po osobnostný rast

Jedna vec je rozhľadňu nájsť, tá druhá sa k nej dostať. Každá rozhľadňa a vyhliadková veža v aplikácii by mala obsahovať stručné informácie o tom, ako sa k nej dostať, konkrétnejšie detaily trasy a základné informácie o samotnej rozhľadni. Vďaka týmto popisom rýchlo zistíte, či je vhodné na rozhľadňu vyraziť aj s deťmi a či sa k nej prípadne náhodou nedostanete aj pomocou MHD.

Klepnutím na možnosť „Zobraziť mapu“ vám aplikácia na mape ukáže aj najbližšie parkovisko a zastávku MHD. Keď nastane čas vyraziť, tlačidlom „Navigovať“ si môžete nechať otvoriť niektorú z preferovaných navigačných aplikácií aj s možnosťou výberu, či sa ňou chcete nechať navigovať k samotnej rozhľadni, alebo najprv k najbližšiemu vyznačenému parkovisku.

Aplikácia Rozhliadni sa je dostupná bezplatne a tak sa z nej stáva adept na ideálneho parťáka pre plánovanie výletov na najbližšie týždne a mesiace. Počas nich však nezabúdajte na aktuálne platné protipandemické opatrenia a tak si v aplikácii vyberajte skôr menej navštevované rozhľadne, prípadne si priestor na výlet vyhraďte mimo víkendovej špičky, kedy zvyknú byť na tých najznámejších rozhľadniach väčšie davy ľudí.

Stiahnuť aplikáciu

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.