Reklama

K štandardu HDR10+ od Samsungu a Amazonu sa pridáva aj Panasonic

Zdroj | Panasonic
Števo Porubský
Zdroj | Panasonic
Zdroj | Panasonic

Koncom apríla tohto roku Amazon a Samsung predstavili vylepšený HDR (High Dynamic Range) štandard, HDR10+. Ten vychádza priamo zo štandardu HDR10, no vylepšuje spracovanie dynamických metadát obsahu. Najnovšie sa k tomuto štandardu a jeho ďalšiemu vývoju a využitiu prihlásil na IFA 2017 aj Panasonic.

Pozrite si

Samsung a Amazon vytvorili nový štandard HDR10+

Okrem Panasonicu sa ale k spoločnostiam pridáva aj známe holywoodske štúdio 20th Century Fox. Spoločnosti majú v pláne vytvoriť nový subjekt, ktorý bude na platformu HDR10+ udeľovať licencie od januára 2018.

Zdroj | Samsung

Licencia bude určené pre poskytovateľov obsahu, výrobcov televízorov s Ultra HD rozlíšením, výrobcov Blu-ray prehrávačov a set-top boxov, významných predajcov elektroniky apod.

HDR10+ má byť pritom flexibilná technológia, takže ju budú môcť využiť partneri zo všetkých odvetví – tvorcovia obsahu, distribútori, výrobcovia televízorov a ďalších zariadení. Cieľ je vždy rovnaký – vylepšiť divácky zážitok. Platformu HDR10+ bude možné využiť aj v budúcnosti.

Zaujímavé je, že udelenie licencie nebude spojené so žiadnymi finančnými záväzkami do budúcnosti, držitelia uhradia len jednorazový administratívny poplatok. Jeho výška ale nie je známa.

Zdroj | Samsung

„Naším cieľom je, aby naše televízory ponúkali vždy tie najnovšie technológie, a sme presvedčení, že platforma HDR10+ divákom poskytne prvotriednu kvalitu obrazu a vynikajúci zážitok zo sledovania filmov a televíznych relácií,“ uviedol Jongsuk Chu, Senior Vice President divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics.

„Technológia HDR10+ umožňuje dynamické spracovanie obrazu v každej scéne zvlášť, výsledkom je potom obraz doteraz nevídaných kvalít. Spolupráca nášho laboratória Fox Innovation so spoločnosťami Panasonic a Samsung nám umožňuje dostať novú technológiu aj k domácim divákom a ponúknuť im obrazovú kvalitu, ktorá oveľa vernejšie vystihuje umeleckú zámery našich filmárov,“ vysvetľuje Danny Kaye, Executive Vice President spoločnosti 20th Century Fox a zároveň riaditeľ laboratória Fox Innovation Lab.

Zdroj | Panasonic

„Úroveň kvality obrazu s vysokým dynamickým rozsahom výrazne stúpne a bude sa to týkať širokého spektra televízorov. Zároveň tým dostane nový impulz tvorba obrazového obsahu v HDR kvalite. Očakávame, že sa z HDR10+ rýchlo stane štandardný obrazový formát novej generácie.,“ uviedol Yuki Kusumi, Executive Officer spoločnosti Panasonic.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.