Reklama

K 13“ notebooku Dell môžete pripojiť aj Radeon R9 290X

Dominik Fúsek

Veľké a hrubé herné notebooky napriek všadeprítomnému trendu stenčovania prežívajú – stále existuje dostatočne veľká cieľová skupina náročných hráčov. Po MSI však aj Dell (vlastniaci značku Alienware) uznáva myšlienku, že riešením sú menšie a tenšie notebooky s extrémnou externou grafikou.

Dell Alienware 13

Najskôr stručne k notebooku – Alienware 13 skrýva nízkonapäťový Intel Core i5 Haswell procesor, maximálne 16 GB RAM, 1 TB SSHD alebo 256 GB SSD, viac než slušnú grafiku Nvidia GeForce GTX 860M a 13“ displej v rozmedzí 1 366 x 768 pixlov/200 nitov až 2 560 x 1 440 pixlov/400 nitov. Cena sa pohybuje od 1 000 do 1 600 dolárov. Aby však hráč nebol vo svojich zážitkoch nijako obmedzený, pripravil výrobca riešenie pre ešte vyšší grafický výkon. Alienware Graphics Amplifier je zaujímavá krabička za 300 dolárov s hmotnosťou asi 3,5 kg, do ktorej môžete osadiť prakticky ľubovoľnú desktopovú grafickú kartu, vrátane tých úplne najvýkonnejších z aktuálnych generácií od AMD a Nvidie.

Dell Alienware 13

Krabička funguje pre grafiku ako provizórna počítačová skrinka so 460 W zdrojom, ktorá dátové prenosy k ostatným komponentom (ktoré sú v notebooku) prevádza do kábla s rozhraním postaveným na USB/PCI Express. Má to však dve nevýhody. Graphics Amplifier je kompatibilný len s vybranými strojmi Alienware a štandardne neobsahuje grafickú kartu – tú si musíte dokúpiť buď priamo v Dell obchode, alebo sami. Zdá sa však, že cesta herných notebookov vedie tadiaľto.

Dell Alienware 13

Zdroj a foto: Dell

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.