Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

JVC Picsio: vreckové Full HD kamery pre každého

JVC Picsio: vreckové Full HD kamery pre každého
Dominik Fúsek
JVC Picsio: vreckové Full HD kamery pre každého

Spoločnosť JVC predstavila dve lacné Full HD kamery série Picsio Pocket Camcorder line. Okrem záznamu Full HD videa ponúkajú aj dotykový displej, rýchle a jednoduché možnosti zdieľania a model GC-WP-10 dokonca aj vodotesnosť.

 JVC Picsio Pocket Cameras - GC-FM2 & GC-WP10

Séria Picsio pocket camcorder zahŕňa dva modely: JVC GC-FM2 a JVC GC-WP10. Obidve novinky dokážu zaznamenávať Full HD video pri 30 obrázkoch za sekundu s AAC zvukovou stopou (bitrate 12 Mbps, teda asi 90 MB/min). V prípade potreby môžete znížiť rozlíšenie videa na HD (720/60p) alebo až na QHD rozlíšenie (960 x 540 b.). Lepšej kvalite videa pomáha aj stabilizácia obrazu. Novinkám nerobí problém ani tvorba statických obrázkov, fotografujú v rozlíšení 5 Mpx, bohužiaľ ale bez automatického zaostrovania. Vytvorené videá a obrázky sa ukladajú na pamäťové karty formátu SDHC a SDXC. Na 64 GB SDXC kartu sa podľa výrobcu zmestí takmer 12 hodín Full HD videa.

 JVC Picsio Pocket Cameras - GC-FM2 & GC-WP10

Prednosťou modelu GC-FM2 oproti jeho bratovi je prítomnosť USB konektora, GC-WP10 zasa prídáva vodotesnosť do hĺbky 3 metre. Novinky sa líšia aj hmotnosťou, GC-FM2 váži 113 gramov, druhý model 147 gramov. Kamery sa ovládajú prostredníctrvom 3 – palcového dotykového displeja s rozlíšením 230 000 pixelov. Nechýba ani HDMI kábel v balení a softvér na ľahkú upravu a zdieľanie videa (YouTube, Facebook) – iMovie pre Mac OS a LoiLoScope EX pre Windows. Zrejme najväčšou nevýhodou noviniek je chýbajúci optický zoom – prítomný je iba štvornásobný digitálny. Cena modelu GC-FM2 by sa mala pohybovať okolo 150 €, vodotesný model GC-WP10 by mal stáť 165 €. Ďalšie informácie a kompletnu technickú špecifikáciu noviniek nájdete na web stránke výrobcu.

JVC Picsio Pocket Cameras - GC-FM2 & GC-WP10