Reklama

JVC Picsio: vreckové Full HD kamery pre každého

Dominik Fúsek

Spoločnosť JVC predstavila dve lacné Full HD kamery série Picsio Pocket Camcorder line. Okrem záznamu Full HD videa ponúkajú aj dotykový displej, rýchle a jednoduché možnosti zdieľania a model GC-WP-10 dokonca aj vodotesnosť.

 JVC Picsio Pocket Cameras - GC-FM2 & GC-WP10

Séria Picsio pocket camcorder zahŕňa dva modely: JVC GC-FM2 a JVC GC-WP10. Obidve novinky dokážu zaznamenávať Full HD video pri 30 obrázkoch za sekundu s AAC zvukovou stopou (bitrate 12 Mbps, teda asi 90 MB/min). V prípade potreby môžete znížiť rozlíšenie videa na HD (720/60p) alebo až na QHD rozlíšenie (960 x 540 b.). Lepšej kvalite videa pomáha aj stabilizácia obrazu. Novinkám nerobí problém ani tvorba statických obrázkov, fotografujú v rozlíšení 5 Mpx, bohužiaľ ale bez automatického zaostrovania. Vytvorené videá a obrázky sa ukladajú na pamäťové karty formátu SDHC a SDXC. Na 64 GB SDXC kartu sa podľa výrobcu zmestí takmer 12 hodín Full HD videa.

 JVC Picsio Pocket Cameras - GC-FM2 & GC-WP10

Prednosťou modelu GC-FM2 oproti jeho bratovi je prítomnosť USB konektora, GC-WP10 zasa prídáva vodotesnosť do hĺbky 3 metre. Novinky sa líšia aj hmotnosťou, GC-FM2 váži 113 gramov, druhý model 147 gramov. Kamery sa ovládajú prostredníctrvom 3 – palcového dotykového displeja s rozlíšením 230 000 pixelov. Nechýba ani HDMI kábel v balení a softvér na ľahkú upravu a zdieľanie videa (YouTube, Facebook) – iMovie pre Mac OS a LoiLoScope EX pre Windows. Zrejme najväčšou nevýhodou noviniek je chýbajúci optický zoom – prítomný je iba štvornásobný digitálny. Cena modelu GC-FM2 by sa mala pohybovať okolo 150 €, vodotesný model GC-WP10 by mal stáť 165 €. Ďalšie informácie a kompletnu technickú špecifikáciu noviniek nájdete na web stránke výrobcu.

JVC Picsio Pocket Cameras - GC-FM2 & GC-WP10

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.