Reklama

JVC má systém domáceho kina s exkluzívnym zvukom

Richard Pliešovský

Systémy domáceho kina sú s nami už nejakú tú dekádu. Nájdeme tu naozaj širokú ponuku – od najjednoduchších sústav až po tie najdômyselnejšie. JVC na veľtrhu IFA 2020 predstavilo bezdrôtový systém XP-EXT1. Prináša 7.1.4-kanálový zvuk spracovaný proprietárnou technológiou EXOFIELD.

JVC XP-EXT1 ponúka realistický priestorový zvuk cez bezdrôtové slúchadlá. Ide o alternatívu k štandardným reproduktorovým sústavám. Novinka je schopná natívne ponúknuť Dolby Atmos a DTS: X. Používateľ si môže vybrať štýl podľa obsahu, ktorý počúva – kvalitný stereofónny alebo viackanálový filmový/hudobný zvuk.

Zdroj | JVC

O zvuk sa stará proprietárna technológia EXOFIELD, ktorá okrem dekódovania prináša na mieru prispôsobený zvuk. JVC XP-EXT1 podporuje zmiešavanie 2- a 5.1-kanálového audia do 7.1.4-kanálového zvuku.

https://youtu.be/CVK3t4nBIGY

Viete, že…

…EXOFIELD je „technológia spracovania zvukového poľa lokalizovaná mimo hlavy“, ktorá zvyšuje zážitok z počúvania na slúchadlách reprodukciou zvukového poľa a lokalizovaného zvukového obrazu? Používateľ má pocit, akoby počúval hudbu z reproduktorov v posluchovej miestnosti.

Technológia je zabudovaná v bezdrôtovom vysielači s HDMI portami, podporuje 4K rozlíšenie a poslúži aj ako rozbočovač medzi rôznymi zdrojmi a televízorom (projektorom). Má prednastavených niekoľko hudobných a filmových režimov (CINEMA / MUSIC / GAME / CUSTOM).

Zdroj | JVC

Cez aplikáciu v smartfóne môžete urobiť štyri individuálne kalibrácie, takže každý člen rodiny bude mať pripravený zvuk podľa svojich preferencií a toho, čo rád pozerá a počúva. Aplikácia zmeria zvukové charakteristiky pomocou mikrofónu v slúchadlách a nastaví optimálne charakteristiky meničov a ich lokalizácie podľa používateľa.

Slúchadlá dodávané so systémom majú neodymovú budiacu jednotkou, 40 mm meniče a dokážu navodiť dojem, že zvuk vychádza z virtuálnych reproduktorov. JVC to dosiahlo trojrozmernou reprodukciou zvukového poľa, ktorá je optimalizovaná na konkrétneho používateľa.

Zdroj | JVC
https://youtu.be/1wLBXUrI0H0

 

Rozmery vysielača sú 266 x 154 x 30 mm pri hmotnosti 530 g. Slúchadlá majú zabudovanú Li-po batériu, ich hmotnosť je 330 g.

Cena novinky a dátum uvedenia na náš trh neboli oznámené. Po ich spresnení vás budeme informovať.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou redaktora na výstavu IFA 2020 v Berlíne ďakujeme Oficiálnemu zastúpeniu Berlínskych veľtrhov v SR.

Zdroj | JVC
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.