Reklama

JVC Everio GZ-HM340: Inteligentná HD kamera za pár stovák

Roman Calík

JVC rozširuje svoju ponuku HD kamier Everio o novinky, medzi ktorými je i model GZ-HM340 so 16 GB flash pamäťou, možnosťou jednoducho odosielať videá na YouTube či do iTunes, pričom ponúkne i zaujímavú funkciu Face Flow Thumbnail.

JVC Everio GZ-HM340

Do konca februára 2010 by sa na trhu mala objaviť nová HD videokamera od JVC v známej sérii Everio. Novinka JVC Everio GZ-HM340 ponúkne za cenu cca. 365 € plné HD rozlíšenie, 16 GB flash disk a podporu SD/SDHC pamäťových kariet. Výhodou je automatické prepípanie medzi pamäťami, t.j. ak nahrávate na flash pamäť a tá sa počas nahrávania zaplní, automaticky kamera nahráva video, bez prerušenia či pozastavenia nahrávania, na SD kartu a naopak. Zaujímavými funkciami sú i Face Detection, t.j. rozpoznanie tváre, ktoré poznáme najmä z digitálnych fotoaparátov a tzv. Face Flow Thumbnail, čo je vlastne zobrazenie automaticky vyrezanej ľudskej tváre v thumbnailoch vašich videí. Táto funkcia vám tak môže pomôcť v ľahšej identifikácii nahraných videí.JVC Everio GZ-HM340

YouTube a iTunes

Už samozrejmosťou je stabilizácia obrazu, ktorá v najnovšej verzii Advanced Image Stabilizer (A.I.S.) umožní aj ostré zábery počas chôdze. Tiež poteší 20-násobný optický zoom. Niektorých môže zaujať aj možnosť tzv. time-lapse nahrávania, čo nie je nič iné, ako možnosť nastavenia snímania v 1 až 80 sekundových časových intervaloch. Dokonca nechýba ani funkcia Auto record, ktorá umožní automaticky spustiť nahrávanie v prípade, že sa snímaná osoba pohne, napríklad vaše dieťa. Automatické nahrávanie sa zapne aj v prípade pohybu akéhokoľvek iného objektu alebo pri náhlej zmene svetelných podmienok. Ak ste fanúšikom YouTube či iTunes, vedzte že vďaka dodávanému Everio MediaBrowser softvéru si môžete jednoducho videá skonvertovať a odoslať na YouTube či do vášho iPhone alebo iPod prehrávača cez iTunes.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.