Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Jednu z najlepších klávesníc na trhu teraz kúpite až o 30 eur lacnejšie

Jednu z najlepších klávesníc na trhu teraz kúpite až o 30 eur lacnejšie
Zdroj | Logitech
Stanislav Vinc
Jednu z najlepších klávesníc na trhu teraz kúpite až o 30 eur lacnejšie
Zdroj | Logitech
Zdroj | Logitech

Výber tej správnej klávesnice sa podceňuje, pritom ide o nástroj, s ktorým mnoho ľudí pracuje po celý deň. Pohodlie pri práci, písaní či štúdiu ovplyvňujú materiály klávesnice, tvar kláves, zdvih, ale aj dodatočné funkcie, ktoré vám zefektívnia postupy.

Medzi aktuálnu špičku v tomto odvetví sa aktuálne radí klávesnica Logitech MX Keys, ktorú si aktuálne môžete kúpiť až o 27 % lacnejšie.

Klávesnica Logitech MX Keys sa radí medzi prémiové a vidieť to už na prvý pohľad. Vyrobená je z matného jednoliateho kovu, v ktorom sú osadené klávesy Perfect Stroke s nezvyčajným, no veľmi príjemným tvarom, ktorý odpovedá tvaru končekov prstov. Písať dlhé texty, programovať, no pokojne aj hrať hry, je na tejto klávesnici radosť.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Logitech

V plnohodnotnej verzii klávesnici nechýba ani numerický blok a samozrejmosťou je pri nej aj biele podsvietenie, ktoré vám uľahčí prácu v noci. Prehliadnuť by ste na nej ale nemali ani horný riadok kláves pre ovládanie multimédií, jasu či multitaskingu vo Windowse a macOS.

Klávesnicu si môžete spárovať s tromi rôznymi zariadeniami cez Bluetooth a prepínať medzi nimi rýchlo pomocou na to vyhradených kláves nad šípkami. V pravej časti nad numerickým blokom zas nájdete programovateľné klávesy pre rýchle spúšťanie aplikácií či ovládanie ľubovoľných funkcií v konkrétnych aplikáciách (napr. prehliadači a pod.).

Zdroj | Logitech

Logitech MX Keys taktiež podporuje funkciu Logitech Flow, ktorá vám umožní plynule si prenášať prácu z jedného počítača na druhý a to aj naprieč rôznymi operačnými systémami. Ideálna je k tomu v takom prípade aj myš MX Master 3, ktorá dokáže medzi počítačmi prenášať aj kurzor.

Klávesnica disponuje vstavanou batériou a na jedno nabitie vydrží 10 dní, resp. až 5 mesiacov v prípade deaktivovaného podsvietenia. Z našej skúsenosti je pravda aj pri vypnutom podsvietení niekde uprostred, no klávesnicu využívame naozaj intenzívne, pričom jej dobitie je vďaka USB-C konektoru naozaj jednoduché a možné aj počas práce.

Klávesnica MX Keys je na oficiálnej webovej stránke Logitech dostupná za cenu 129,99 €, v slovenských e-shopoch je dlhodobo dostupná za cenu 109,90 €. Ak vám však neprekážajú chýbajúce popisy slovenskej diakritiky, klávesnicu si vďaka aktuálne prebiehajúcim povianočným zľavám môžete v US verzii zakúpiť už za cenu od 79,90 €.

Chýbajúce popisky slovenskej diakritiky neovplyvňujú to, ako samotná klávesnica funguje. V systéme si stále môžete nastaviť slovenčinu alebo iný jazyk, v ktorom budete písať, bez ohľadu na to, či ide o US/SK či CZ klávesnicu. Pokiaľ sa už teda pri písaní nepotrebujete pozerať na klávesnicu, tento fakt môžete pokojne ignorovať. Aktuálne ponuky nájdete aj na Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.