Reklama

Jednoduchšie fotografovanie detí s DualView Samsungami

Števo Porubský

Juhokórejský Samsung pred takmer dvoma rokmi predstavil prvý kompakt s dvojicou displejov. Mini displej na prednej strane je určený pre tých, ktorí sa fotografujú sami, alebo pre tých, ktorí chcú ukázať fotografovanému objektu ako vyzerá.

 Samsung PL120

Ako ale odfotiť deti, ktoré neustále utekajú, pozerajú inam ako chcete alebo sa jednoducho nechcú fotiť, lebo sa boja tej „temnej“ šošovky? Samsung prišiel s nápadom, že do svojich posledných troch DualView kompaktov (PL120, PL170 a ST700) pridá funkciu animácií, ktoré budú počas fotenia prehrávané na prednom displeji. Ak jeden z tejto trojice kompaktov už vlastníte, 21 detských animácií by malo byť možné stiahnuť z webu výrobcu a nainštalovať (cez Intelli Studio) ich i dodatočne. Staršie DualView kompakty ako modely ST100 alebo ST600 (Samsung DualView ST100 a ST600: nové dvoj-displejové párty kompakty) túto funkciu pravdepodobne obsahovať nebudú, čo je škoda.

 Samsung PL120

Trojica noviniek z januára tohto roku sa už predáva na našom trhu. Zatiaľ je dostupný model PL120 za cenu 129 €. Všetky tri modely ponúkajú základné funkcie, rozlišujú sa prakticky len CCD snímačmi, PL120 má 14,2 Mpx, ostatné dva disponujú 16,2 Mpx. Nechýba im HD video (720p, 30 fps), 5x optický zoom, dotykový displej na zadnej strane s rozlíšením 230 tisíc bodov, pričom najvyšší model má uhlopriečku displeja 3 palce a 1,8-palcový displej na prednej strane. Samozrejmosťou je aj množstvo softvérových funkcií ako Magic Frame, Smart Auto 2.0, detekcia tváre, Beauty shot, Smart Album atď. Škoda len chýbajúceho GPS modulu pre geotaggovanie fotografií.

Samsung PL120

Foto: Samsung, Akihabara.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.