Reklama

Jednoduché a (snáď) lacné all in one v dizajne Galaxy

Dominik Fúsek

Nový Samsung ATIV One 5 Style sa na trhu zaradí niekam medzi lacný Android počítač od HP a výkonom prekypujúci ASUS. Výbavou teda určite, dúfame že aj cenou.

Samsung ATIV One 5 Style

Pozornému oku iste neujde, že Samsung už dizajn svojho (zrejme) najobľúbenejšieho výrobku nepoužíva len na všetky smartfóny či niekoľké fotoaparáty, ale aj stolné počítače. Ak teda milujete dizajn es-štvorky, máte sa na čo tešiť, v opačnom prípade budete mať možno časom problém kúpiť si niečo od Samsungu. Otázne je, či by si spomínaná vlajková loď nezaslúžila osobitý dizajn. Ale k veci. Samsung ATIV One 5 Style je pomerne tenký (26,9 mm) počítač typu všetko v jednom, ukrytý v 21,5“ Full HD dotykovom monitore. Napriek podobnosťou s radom Galaxy, vnútri je nainštalovaný Windows 8. A to žiaľ na pevnom disku (max. 1 TB), SSD nebude možné.

Samsung ATIV One 5 Style

Má to svoj dôvod, ktorý naznačuje použitie najvyššieho APU z čerstvej generácie AMD Kabini (28 nm). Model A6-5200 má dve 2 GHz jadrá a najmä solídnu grafiku Radeon HD 8400, aj keď na pomery stolných PC je to skôr základný výkon. Cieľom výrobcu je nižšia cena. Napriek tomu nechýba 4 GB RAM, 2x USB 3.0, HDMI vstup a výstup či softvér SlideSync a HomeSync Lite. Spomínanú cenu a ani dostupnosť však zatiaľ nepoznáme.

Samsung ATIV One 5 Style

Zdroj a foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.