Reklama

Jedinečný robotický statív pre iPhone

Drahomír Piok

Zaujímavý projekt amerických vývojárov oslovil tisícky fanúšikov z celého sveta. Hovorí o tom najmä až 2 773 darcov, ktorí prispeli čiastkou až cez 330 000 amerických dolárov. Kickstarter.com je webový server, ktorý slúži na rozbeh projektov, kde je potrebná „finančná injekcia“. Po dosiahnutí cieľa a zrealizovaní dostávajú dobrovoľný darcovia rôzne výhody alebo dané produkty v závislosti od darovanej čiastky.

Galileo

Nie je to európske GPS

Projekt Galileo, nie nehovorím o európskom projekte lokalizačného systému, potreboval k zrelizovaniu celkom 100 000 dolárov. Rozpočet sa rozprávkovo až trojnásobne nafúkol a už o pár týždňov budú hotové prvé kúsky. Ale čo vlastne Galileo je? Prakticky sa jedná o vynikajúci statív alebo modul, ktorý dokáže otáčať iPhonom alebo iPodom v 360°spektre. Poholohovanie je samozrejme elektronické a ovládať ho môže napríklad vzdialený používateľ. Stojan sa dokáže otočiť za sekundu o 200° do akéhokoľvek smeru.

Galileo

Kde a načo?

Využite je možné hľadať pri videokonferenciách, kde vzdialená strana sama otáča telefónom podľa svojho uváženia, či fotografovaní alebo filmovaní napríklad 360° panorám. Cez aplikáciu je možné sa pripojiť a odosielať obraz na internet a vo webovom prehliadači pozorovať čo robí vaše dieťa alebo čo sa u vás doma deje. Samozrejme s funkciou otáčania. iPod alebo iPhone môže byť počas pripojenia aj nabíjaní. Galileo funguje s dobíjateľnou batériou a je možné ho pripojiť na akýkoľvek statív. Výbornou správou je, že vývojári uvoľnia spolu s produktom aj SDK na slobodné vytváranie ďalších aplikácií, ktoré môžu využívať schopnosti Galilea.

Galileo

Foto: kickstarter.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.