Reklama

Jedinečný reproduktor s myšlienkou na zamyslenie

Drahomír Piok

Pri písaní tohto článku sa musím povzniesť a začať premýšľať inak. Samozrejme, bežne by som podobný kúsok skôr „zahrabal pod čiernu zem“, no to by tvorcovia z People People nemohli prezentovať práve tento reproduktor.

People People - Speaker

Bez parametrov?

Áno, už len názov je skutočne originálny, Speaker (reproduktor). Výrobca sa snaží poukázať na chaos a boj dizajnu našich novodobých elektronických spoločníkov s interiérom. Aby People People docielil rovnováhu a kompromis, predstavil koncept skleneného reproduktora. Iste, nie je to prvý podobný výrobok, no tento sa vydáva inou cestou. Doposiaľ neboli predstavené takmer žiadne technické parametre audio sústavy, no vraj hrá alebo skôr bude hrať skvele. Projekt je vo fáze spomínaného konceptu. Len z obrázku sa dá vyčítať, že Speaker bude obsahovať dvojicu membrán pre výšky, stredné dĺžky a basy. Okrem toho disponuje aj sadou analógových vstupov. Na bezdrôtové prehrávanie bude možné využiť 3,5 mm audio konektor s Wi-Fi spojením.

 

People People - Speaker

People People - Speaker


Ekológia v praxi

Ekológia hrá pri tomto produkte samostatnú rolu. Speaker totiž dostanete rozobratý v recyklovanej krabici. Zaberá tak málo miesta a je ľahšie doručiteľná. To ale nie je všetko. Sklenené tabule, ktoré tvoria steny si bude musieť ísť potencionálny kupca objednať do najbližšieho sklenárstva na svoje náklady. Zabezpečí sa tak podpora miestneho podnikania a znižuje náklady na prepravu až o 90 %. Následne stačí reproduktor poskladať tzv. IKEA štýlom. Výrobca týmto deklaruje ďalšiu výhodu. Pokiaľ sa vám určitá súčiastka znefunkční, stačí objednať novú a jednoducho vymeniť. Zabraňuje tým vyhodeniu reproduktora a ďalším zaťažovaním životného prostredia. Pravdupovediac, ja by som si určite podobný produkt nikdy neobjednal, no ohlasy sú z veľkej väčšiny pozitívne a ľudia čakajú len na začiatok predaja. A čo nato vy?

People People - Speaker

Foto: People People

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.